Apple 27 Ekim’deki Mac Tanıtım Etkinliği Davetiyelerini Göndermeye Başladı

Apple Hello Again

Mac hayranlarının uzun süredir bekledikleri haber geldi. Yeni MacBook 27 Ekim’de bir medya etkinliğinde tanıtılacak. Apple, “Tekrar Merhaba” sloganlı etkinlik için davetiyeleri göndermeye başladı bile.

teknik destek

Konferansın ağırlık noktası yeni Mac serisi. 2012’den bu yana aynı tasarımla gelen MacBook Pro’da büyük tasarım değişiklikleri olması bekleniyor. Daha ince ve daha hafif bir tasarımla gelmesi beklenen Macbook Pro’da basınca duyarlı trackpad, fonksiyon tuşlarının yerini alacak OLED panel ve Touch ID desteği yer alabilir.

MacBook Pro, 13 ve 15-inç boyutu seçeneklerinde USB 3.1 desteğiyle USB-C Thunderbolt 3 ve Touch ID gibi özelliklerle gelecek. Touch ID’nin MacBook Pro’nun üst kısmına inşa edilecek olan OLED dokunmatik ekrana entegre olması bekleniyor.

OLED dokunmatik panel her uygulamaya göre değişecek bağlamsal tuşlara sahip olacak. Sızan görüntülere göre yeni MacBook Pro’da dört adet USB-C portu ve kulaklık jakı, MagSafe konnektörü ve SD yuvası bulunurken HDMI portu, USB-A bağlantısı olmayacak.

13-inç MacBook Air’de de USB-C portu olması bekleniyor. Fakat yukarıda bahsi geçen diğer özelliklerin düşük maliyetli bu cihazda yer alması beklenti dahilinde değil.

Apple’ın etkinlikte AMD grafik çipleri ile güncellenen iMac’i de tanıtabileceği söyleniyor. Böylece 5K retina ekranları da görme imkanımız olabilir. Apple’ın bu yılın başlarında Thunderbolt Ekran üretimini durdurması 5K ekran ihtimalini kuvvetlendiriyor.

27 Ekim’de yapılacak olan yeni Mac tanıtım etkinliğini Apple Foni ekibi olarak sizlere en hızlı şekilde aktaracağız. Tanıtım sonrası yeni ürünlere ait bütün özellikler ile ilgili yazılarımızı sitemizden bulabilirsiniz.

müşteri hizmetleri