Şimdi yükleniyor

Apple İphone Yavaşlatma Davasında İlk Yasal İşlem Başladı!

iPhone X Satışları

Apple İphone Yavaşlatma Davasında İlk Yasal İşlem Başladı!

Son Güncelleme tarihi 15 Ocak 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Kısa süre önce Apple’a Açılan İphone yapılan yavaşlatma durumundan dolayı Apple’a Açılan bir çok dava gündeme gelmişti ve sıcak gelişmeler gelmeye devam ediyordu.

Bugün ise son dakika gelişmesi oldu ve incelenen mahkeme belgelerine göre , güvenlik açıkları neredeyse tüm bilgisayarları ve diğer cihazları etkilemekle birlikte, Apple, Meltdown ve Spectre üzerinden ABD ilk yasal işlemini yapıyor. Meltdown ve Spectre, bilgisayarın spekülatif yürütme algoritmasından faydalanan ve bilgisayar korsanlarının kritik bilgilere ulaşmasına izin veren ciddi donanım tabanlı güvenlik açıklarıdır. Tüm modern Intel, ARM, AMD ve Nvidia işlemcileri etkilenmekte ve azaltıcı önlemler piyasaya sunulmaktadır.

Anthony Bartling ve Jacqueline Olson, Apple tarafından tasarlanan ARM tabanlı bir işlemciye sahip bir cihaz satın alan herkes adına San Jose’deki bir ABD bölge mahkemesinde geçen hafta Apple’a karşı bir şikayette bulundu. Bunlar A4’den A11’e kadar değişen Biyonik çipler iPhone, iPad, iPod touch ve Apple TV modelleriydi.

Şikayet, Apple’ın en azından Haziran 2017’den bu yana Meltdown ve Specter açıklarını ortaya çıkaran tasarım kusurlarını bildiğini ve ayrıntıları halka daha hızlı açıklayabileceğini iddia ediyor.

Yapılan bütün şikayetlerin genelinde ise şu durum söz konusu Apple’ın işlemcilerinin performansı yüzde beş ila yüzde 30 oranında azalmadan Meltdown ve Spectre için düzeltmelerin tamamen ve yeterli bir şekilde serbest bırakılmasının mümkün olmayacağı

Apple’ın çıkarmış olduğu güncellemenin önemli bir performans düşüşüyle ​​sonuçlandığını iddia etmesine rağmen bir geliştiricinin iPhone 6s üzerinde yaptığı testte, testleri Safari tabanlı hafifletilmelerin Speedometer ve ARES-6 testleri üzerinde ölçülebilir bir etkisi olmadığını ve JetStream kıyaslamasında yüzde 2,5’ten daha az bir etkinin olmadığını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, iPhone üreticisi şimdi 15 Ocak itibariyle en az 39 sınıf eylem şikayetiyle karşı karşıyadır. Fransa’da, İsrail’de, Rusya’da, Kore’de ve Vietnam’da bir takım davalar açıldı ve Kanada’da başka bir bekleyen davanın toplamı 45’eulaştı. Davaların birçoğu, Apple’ın yavaşlama yaşadığı, ücretsiz pil değiştirmeleri teklif ettiği, geri ödemeleri teklif ettiği tüm iPhone kullanıcılarını telafi etmesini talep etti

teknik destek

10 yorum

comments user
Kayahan Yeşilova

Geri iade yapsınlar. Aldığım fiyatı geri versinler onada razıyım. Telefon tosbaha gibi oldu. Sürekli sürekli ben yeni model almak zorundamıyım.

comments user
Fatih

Steve Jobs yaşasaydı böyle olmazdı…

comments user
Melih Kiyicioglu

Daha evvel android telefon kullanırken güncelleme vermiyor diye söverdim iPhone geçtik stabil cihaz diye bu seferde surekli surekli güncelleme veriyor diye sövüyorum..

comments user
Ozan Akpolat

İyiden iyiye android e geçmeyi düşünüyorum artık

  comments user
  Van persie

  Hadi yallah seni zorla tutan yok

  comments user
  Ozan Akpolat

  Fanboy ?

comments user
Cemal Keskin

Ne beter bu son güncellemeler telefonu ilk aldığın sürümde kalması en iyisi

comments user
Utku Genli

9.3.5 i geri açsında dönek yeter !!

  comments user
  Mehmet Taşpınar

  10.3.3 açsın ona razıyız

  comments user
  Utku Genli

  Mehmet Taşpınar aynen onada razıyız ordan jb çakar 9.3.5 edönerdik

Yorumlar kapalı.