İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, 5 inç iPhone 8 ve 5.8 inç iPhone 8 Plus’ı Tanıtabilir

İki Barclays analisti gelecek nesil iPhone’lar hakkında kritik bir iddia ortaya attılar. Analistler Blayne Curtis ve Christopher Hemmelgarn Apple’ın iPhone 8 ile ekran boyutlarında büyütmeye gideceklerini iddia ediyorlar.

Tedarik zincirinden edindikleri bilgilerle bunları gündeme getirdiklerini söyleyen analistlerin iddiası, iPhone 8’in 5 inç, iPhone 8 Plus’ın ise 5.8 inç ekranla geleceği yönünde.

Analistler henüz Apple’ın iPhone 8 tasarımını tamamlanmadığını söylüyorlar. Şirketin daha büyük ekrana geçiş planı ise çerçevenin küçültülerek sağlanacak olması. Şu anda iPhone Plus 5.5 inç, iPhone ise 4.7 inç ekran ile hayatımızdalar.

Elbetteki ekran boyutuyla birlikte değişeceklerden birisi de ekran teknolojisi. Apple’ın ilk OLED ekranlı iPhone’larını iPhone 8 ve 8 Plus’la sunacağı bekleniyor. Şirket OLED ekran tedariğini 2018 yılında Sharp’tan yapacak. Bu yönü ile analistlerin 2017 yılında iPhone 8’in tanıtılmayacağını da söylediklerini belirtelim.

iPhone 8’in elranının curved olması da beklenenler arasında. Tıpkı Galaxy S7 Edge’de olduğu gibi. Ayrıca Apple’ın Force Touch teknolojisi için esnek PCB teknolojisini de kullanmaya hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Özetle önümüzdeki yıl ki iPhone modelleri S serisi olarak gelecekler gibi duruyor. Yani iPhone 8’in yılı 2017 olmayacak diyebiliriz. Ve Apple en sonunda OLED ekran konusunda oldukça ciddi duruyor diyebiliriz.