İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, 9.7 inçlik iPad Pro 2’yi Gelecek Hafta Tanıtabilir!

Bu hafta başlarında, adının gizlenmesini talep eden tanınmış bir araştırma şirketi, kendi kaynaklarından yola çıkarak, Apple’ın bu ayın ilerleyen günlerinde, büyük olasılıkla 20-24 Mart’ta yeni ürünlerini duyurmasını beklediğini paylaşmıştı. Şimdi de bu araştırma şirketi, tanıtılması beklediği ürünleri ve ürünlerin nasıl tanıtılacaklarını açıklığa kavuşturuyor.

teknik destek

Bazı Japon analistler, ikinci nesil 9.7 inç iPad Pro’nun önümüzdeki hafta tanıtılacağını ve satışa sunulacağını öngörüyor. Analistlerin öngörülerini tedarik zinciri bilgileri oluştururken Apple’ın önümüzdeki hafta programlı bir etkinlik ile gelmeyeceği bildiriliyor.

Apple herhangi bir etkinliğini genellikle en az 10 gün önceden kamuoyuna bir davetiye göndererek duyurur. Ancak şirket için bu seferki işler farklı gelişiyor gibi duruyor. iPad Pro 2’nin bir etkinlikle değilde basın bülteni yoluyla ilan edilmesi bekleniyor.

Bir basın duyurusuyla Apple’ın yeni bir 9.7 inç iPad Pro’yu duyurması uygun bir yöntem olabilir. Ayrıca yeni nesil 9.7 inç iPad Pro 2’ya A10X çipin eklenmesi dışında bir farklı söylenti duymadık.

Ünlü Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo ise Apple’ın mevcut A9X çipi ile bu sene 9.7 inç iPad Pro’yu yenileyerek sunmasını öngörüyor. Böylece yeni nesil 9.7 inç iPad Pro 2’nin daha uygun fiyatlı olacağını tahmin ediyor.

Daha önce, 9.7 inç iPad Pro 2 ile birlikte 12.9 inç iPad Pro 2’nin ve yepyeni, çerçevesiz 10.5 inçlik iPad Pro’nun tanıtılacağı iddia edilmişti. Hatta iPad mini 4’ün yenilenmiş hali olarak 7.9 inçlik iPad Pro’nun da geleceği söyleniyordu. Ancak bazı analistler sadece 7.9 inçlik iPad Pro konusundaki söylentilere katılmıyorlar ve yenilenmiş 12.9 inç iPad Pro 2 ile birlikte 10.5 inç iPad Pro’Nun tanıtılacağını bekliyorlar.

Yeni iPad modellerinin çok yakın gelecekte tanıtılacağı artık bir gerçek ancak Apple’ın kesin bir etkinlik için tarih vermemesi konuyu havada bırakıyor. Eğer Apple yakın zamanda bir etkinlik düzenleyecekse muhtemelen birkaç güne kadar etkinliğini duyuracaktır. Hatta şu zamanlama ile herhangi bir etkinlik düzenlenirse etkinliğin 27 Mart veya 31 Mart arasında gerçekleştirilmesini beklediğimizi söyleyebiliriz.

Ayrıca etkinliği yeni nesil iPad Pro’larla birlikte önemli hale getiren diğer ürünler arasında 128GB iPhone SE‘in gelecek olması ve kırmızı renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın gelecek olması yer alıyor.

Özetle, Apple bu ay sonuna kadar veya Nisan ayının başında bir etkinlik düzenleyebilir ya da Haziran ayındaki WWDC 2017’ye kadar bekleyebilir. Ancak her ne olursa olsun Mart ayı içerisinde yeni veya yenilenmiş iPad Pro’larla karşılaşacağımız hemen hemen kesin.

müşteri hizmetleri