Apple A12 işlemciden büyük bir performans artışı beklemek için 1 sebep

Apple A12 işlemciden Büyük Bir Performans Artışı Beklemek İçin 1 Sebep

Apple’ın yeni modellerde kullanacağı A12 işlemcinin büyük bir performans artışı sunması için bir önemli sebep bulunuyor. Daha büyük batarya, daha fazla performans sunacak.

teknik destek <

Apple‘ın bu yıl üç yeni iPhone sunması bekleniyor. Bu yeni iPhone modellerinin ise A12 işlemciye sahip olacağı kesin gibi. Bu bakımdan A12 ile hem CPU hem de grafik konusunda ciddi bir performans artışı olacağı düşünülüyor.

Büyük Batarya, Fazla Güç!

Apple’ın A serisinde yer alan işlemciler iPhone‘ların gereksinimlerine göre sınırlandırılarak piyasaya sürülüyor. Son dört işlemci olan (A8, A9, A10 ve A11), iPhone 6’nın faktörlerine ve pil kapasitesine göre performans sunacak şekilde geliştirilmiş.

Bazı açıklamalara göre iPhone 6, 1,810 milimetre saat kapasiteli bir bataryaya sahip. Bu bakımdan rakiplerine göre daha düşük bir batarya taşıdığı görülüyor. Ancak bir konu var ki daha büyük telefonlar, daha büyük bataryalara sahip. Bu bakımdan daha yüksek güç üretimi ve tüketimi söz konusu.

Apple için konuşacak olursak eğer A12 işlemciler ciddi bir performans sunacak ve pil kapasitesi bu işlemciyle bir hayli yüksek olacak. A12 işlemcisi güç tüketimini ciddi bir şekilde artış göstermesine izin verecek duruma sahip olacak. Çünkü daha fazla performans için bu şart. Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone modellerine göre A12 işlemciyle gelecek iPhone’lar hem daha hızlı hemde daha büyük bir bataryayla gelerek, kullanıcıyı bir adım daha fazla tatmin edecek.

müşteri hizmetleri