İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Akıllı Gözlük Üretimine Başlamak için Hazırlık Yapıyor Olabilir

Apple’ın iPhone, iPad ve Macbook ürünleri için metal kasa üretimi yapması ile bildiğimiz Catcher Technology’nin artırılmış gerçeklik gözlükleri için parça üretimi yapmak üzere hazırlık yaptığı iddiası gündeme bomba gibi düştü..

teknik destek

Nikkei Asian Review’in paylaştığı habere göre, Tayvan merkezli Catcher Technology şirketinin başkanı Allen Horng artırılmış gerçeklik ürünlerinin görünümünün önemli olduğu ve giyilebilecek kadar hafif olmasının gerektiği yönünde açıklama yaptı. Öte yandan bunları sağlayabilmek için üstesinden gelinmesi gereken birçok zorluk olduğu dile getiriliyor.

Allen Horng, hangi şirket için artırılmış gerçeklik ürününün üretimi konusunda hazırlık yaptıklarını paylaşmadı ancak uzman yorumlarına göre şirketin Apple ile olan ilişkisinin bir sonucu olarak Apple Glasses’ın işaret edildiği belirtiliyor.

Şu an için Apple’ın akıllı gözlük ile iPhone’un sorunsuz bağlanması ve giyenin görüş alanında bilgileri göstermek için çalıştığı söyleniyor. Şirketin farklı türlerde ve farklı tiplerde pek çok prototip üzerinde çalışma yaptığı da gelen bilgiler arasında.

Apple CEO’su Tim Cook’ın artırılmış gerçeklik ile yakından ilgili olması göz önüne alındığında, Apple’ın artırılmış gerçekliğe dayalı bir gözlük ile gelmesi bir sürpriz olmayacak. Elbetteki mevcut teknolojinin gerçek bir artırılmış gerçeklik tabanlı gözlük üretmek için yeterli olmadığı ve gereken teknoloji için büyük zorluklar olduğunu hatırlatalım.

Mevcut durumda Apple’ın çalışma yaptığı ve işler beklenildiği gibi giderse 2020 yılında akıllı gözlüğü ile geleceğinin altını çizelim.

teknik destek