Apple, App Store’dan 187.000 Uygulamayı Kaldırmaya Hazırlanıyor!

App-Store-iOS

Apple, Eylül ayında yayınlayacağı iOS 11 ile birlikte büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, eski iOS sürümlerinde çalışan ve yeni sürümlere ayak uyduramayan tüm uygulamaları App Store’dan kaldıracak.

teknik destek

iOS 11’in tanıtılmasına 3 aydan daha kısa bir süre kalmışken, Apple yeni işletim sistemi ile geliştirici tarafında büyük esneklikler ve geliştirmeler sunma hazırlığı içerisinde. Elbetteki bu yeniliklerin sunulabilmesi için sistemin tümüyle değiştirilmesi gerekiyor ve bunun anlamı artık eskimiş ve yeniliğe ayak uyduramayan uygulamaların kullanılamaz hale geleceği olarak görülebilir.

Analiz şirketi Sensor Tower’ın elde ettiği verilere göre Apple, iOS 11’i yayınlamasıyla birlikte App Store’dan 187.000’den fazla uygulamanın fişini çekecek. iPhone 5s ile başlayan 64 bit furyasının böylece daha da güçlü hale getirilmesi planlanıyor.

5 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2017‘nin ilk gününün ilk saatlerinde tanıtılacak olan iOS 11’e artık oldukça kısa bir süre kalmış durumda. iOS 11 ilk olarak geliştiriciler için beta sürüm olarak yayınlanacak ve bir, bir buçuk ay sonra Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Yaklaşık 3 ay sürecek olan test sürecinin ardından Apple, iOS 11’i final sürümünü herkese açık olarak Eylül ayı içerisinde yayınlayacak.

müşteri hizmetleri