İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Apple TV ile Siri’nin Entegrasyonundan Dolayı Emmy Ödülünü Kazandı!

Apple, Emmy ödüllerine layık görülen birkaç şirket arasındadır. Evet, doğru okudunuz. Ulusal Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi, bugün yaptığı basın açıklamasında “Bilim” yönünü vurgulayarak ödüllerini açıkladı. TechCrunch, Apple, DJI, Microsoft ve diğer öne çıkan şirketlerin ödüllere dahil edilmesi dikkat çekti.

teknik destek

Apple, özellikle “TV İçeriğini Keşfetmek ve Etkileşim için Bağlamsal Sesli Dolaşma.” için Emmy ödülüne layık görüldü. Elbette Siri’nin Apple TV’de TV şovlarını ve içeriği hızlı bir şekilde bulma desteği ile göz dolduruyor. Aynı ödülün verildiği diğer şirketler arasında Comcast, Microsoft ve Nuance’da var.

Bu arada, Drone üreticisi DJI, “Düşük Gecikmeli, Uzaktan Kumandalı Havadan Video Platformları (askeri olmayan) Televizyon için” Emmy ödülüne layık görüldü.

Öte yandan YouTube, “İçerik Değerini ve Telif Hakını Koruyan Video Kimlik Teknolojisi” ile ödüllendirildi.

Yine de, bu Apple’ın ilk Emmy ödülü değil. Şirket, yıllık tatil reklamı için 2014’te daha öne çıkan bir ödül olan “Olağanüstü Ticari” ödülünü kazanmış ve ondan önce de birkaç tane daha kategoride ödül almıştı.

Apple, gelecek ay gerçekleştirilecek olan Primetime Emmy Ödüllerinde sahneye gelmeyecektir ancak bu ödül, genellikle göz ardı edilen Emmy’nin “Bilim” özelliğini vurgulayan zarif bir jesttir.

NATAS Başkanı Bob Mauro, “Teknoloji ve Mühendislik Emmy Ödülleri, inanılmaz bir televizyon dünyasını mümkün kılan yetenekli ve yenilikçi liderleri ve şirketleri her zaman tanıdı.” açıklamasını yaptı.

Siri, kullanıcıların seslerini kullanarak işletim sisteminde hızlı bir şekilde gezinmelerine olanak tanıyan önemli özelliği ile tvOS’un 2015’te piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple TV’ye geldi. Örneğin, Siri, belirli bir şovu hızlı bir şekilde bulmak için TV uygulamasıyla birlikte kullanılabilirken, sadece “Ne dedi?” diye basit bir soru için bile filmi, videoyu geri sarabiliyor.

teknik destek