Şimdi yükleniyor

Apple, 360 Derece Selfie Sahneleri ile Clips Uygulamasını Güncelledi!

apple-tv-360-derece-video

Apple, 360 Derece Selfie Sahneleri ile Clips Uygulamasını Güncelledi!

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple, Clips uygulamasını kullanıcıların 360 derecelik hareketli sahnelere kendilerini yerleştirmeleri için iPhone X’de ön plana çıkan TrueDepth kamera sistemini kullanarak tasarlanan “Selfie Sahneleri” özelliğiyle güncelledi.

teknik destek

Mevcut Selfie Sahneleri, kullanıcıların kendilerini “kalabalık şehirlere, sakin manzaralara, soyut resimlere” ve Disney ile gelecek film “Star Wars: Son Jedi” den Millennium Falcon ve Mega Destroyer’a taşımasını sağlıyor. Apple’ın tasarladığı toplam 10 sahnenin yanı sıra iki Star Wars sahnesi var ve hepsi 360 derecelik bir deneyim sunuyor.

Clips artık Apple tarafından sıklıkla kullanılan kontrolleri “kolayca erişebilecek” hale getiren yeniden tasarlanmış bir arayüze sahip. Filtreler, etiketler, çıkartmalar ve emojiler arasında dolaşmak ve seçim yapmak artık çok daha kolay. Etiketli düğmeler ile Canlı Başlıklar’ı düzenlemeyi, filtre eklemeyi veya değiştirmeyi, kısaltmayı, sessize almayı ve silmeyi kolaylaşıyor. Tüm Clips videolarını artık iCloud’da saklamak ve birden fazla cihazdan bu videolara erişmek mümkün.

Clips-Selfie-Sahneleri Apple, 360 Derece Selfie Sahneleri ile Clips Uygulamasını Güncelledi!

Uygulamanın Selfie Sahneleri iPhone X’e özgü ve uygulamanın yeniden tasarlanmış bir arayüzü ile birlikte bir fotoğrafın veya videonun yağlıboya, suluboya veya kalem eskizine dönüştürülmesi için yeni efektler ekliyor. Tüm bu efektler video kaydı sırasında gerçek zamanlı olarak uygulanan efektler olarak adlandırılıyor.

Ayrıca, Mickey ve Minnie Mouse’un bulunduğu tam ekran posterler ve bir dizi Star Wars çıkartması biçiminde daha fazla Disney içeriği uygulamada yerini almış durumda. Apple tarafından tasarlanan ek çıkartmalar ve indie sanatçılardan 21 yeni ses kayıtları var ve bunlar uygulamayla oluşturulan videolara eklenebiliyor.

Clips, bu yılın başlarında piyasaya sürülen bir video düzenleme uygulamasıdır. Kullanıcıların sosyal medya sitelerinde paylaşılabilecek gelişmiş videolar oluşturmaları için kullanıcıların birkaç video klip, resim ve fotoğraf ile sesli kitap, müzik, filtre ve grafik birleştirebilmeleri için tasarlandı.

teknik destek