İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Apple Watch için AirPods tarzı kablosuz şarj patenti aldı

Apple, bugün AirPods davasında olduğu gibi çalışan Apple Watch şarj çantası için bir patent almıştı. Patente göre şarjı eş zamanlı şarj ederken, kullanılmadığı sırada saklamaya yarıyordu. 

Normalde oldukça saçma duran bir cihazın şarj davası konusu bu sefer AirPods davasından daha az mantıklı duruyor. Ancak konunun içine tam hakim olunca mantıklı olan şeylerde gözümüzden kaçmadı değil. Apple Watch‘a ek olarak gelen patent, ek olarak çanta bantlarıyla davayı karşılıyor.

Açıklama ise şu şekilde, bir bileklik gibi düşünülen veya takılabilen elektronik bir cihazla beraber kullanılabilecek ek bir bant ile ürünü daha güvenli hale getiren ürün ile alakalı.  Yani Apple Watch için ek bir şarj sunan çanta, ek bir bileklik kullanarak kolunuzdan düşmemesi için önlem alınmış durumda. Bu ürün cihaz şarj edildiğinde devreye giriyor, şarj dolduktan sonra tıpkı bir bileklik gibi şölen yapıyor.

Dolayısıyla, Apple Watch’in pil ömrünü uzatmak adına geliştirilen bu ürün veya kayış diyelim. İleride daha önceki AirPods davalarında olduğu gibi sorunlara yol açmamak için, patent almak zorunda bıraktı. Olay git gide karışıyor.

Olayın çok saçma olduğu kesin, ancak Apple böyle bir yol izlemekten kaçınmadı. Apple ise üçüncü parti olarak satışa çıkan bu ürünlerden dolayı kendi ürününü üretip piyasaya sürecek. Mantıklı olan nokta ise bu. Ancak olayı bu kadar büyütmek ne kadar doğru bilemeyiz.

2 Yorum

  1. volkan volkan 27 Şubat 2018

    “şarj dolduktan sonra tıpkı bir bileklik gibi şölen yapıyor.”

    google translate ile çevirip mi yapıştırıyorsunuz bunları…

Yorumlar kapatıldı.