Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 8’in Kablosuz Şarj Özelliği için Hazırlıklarını Tamamladı!

iPhone-8-Kablosuz-Sarj

Apple, iPhone 8’in Kablosuz Şarj Özelliği için Hazırlıklarını Tamamladı!

Son Güncelleme tarihi 23 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın, bu yılın ilerleyen zamanlarında, kablosuz şarj özelliğine sahip ilk iPhone’unu piyasaya sürmesi bekleniyor. Söylentiler, bu özelliğin bir şarj pedi veya endüktif şarj teknolojisine mi yoksa gerçekten uzun menzilli bir kablosuz şarj teknolojisi üzerine mi olacağı konusunda çelişkililer.

teknik destek

Apple kısa bir süre önce, Qi kablosuz şarj standardını destekleyen 200’den fazla şirketten oluşan Wireless Power Consortium’a katıldı ve bu belki de endüktif kablosuz şarj üzerine doğru eğildiğini gösteren bir şeydi. Sonuçta, yalnızca Apple Watch Apple’ın kendi şarj aleti ile çalışan bir kablosuz şarj özelliğine sahip olsa da Qi standartlarını kullanıyor.

“Chee” olarak telaffuz edilen Qi, 2.000 watt’a kadar güç sağlayarak herhangi bir akıllı telefonu şarj etmek için yeterli bir seviyeden daha fazla hale getirilebilen bir kablosuz şarj çözümüdür. Bu kablosuz şarj standartını destekleyen üyeler arasında, Samsung, LG, HTC, Qualcomm, Dell, Canon, Sony, Huawei, Apple tedarikçisi Luxshare ve diğerleri yer alıyor.

Apple’ın, kapalı kapılar ardında pek çok kablosuz şarj teknolojisini test ettiği biliniyor. Hatta bazı testlerin yapıldığı odalara gün ışığının bile girmediği söyleniyor. Reuters bugün, konuyla ilgili bir bilgi sahibinin sözleriyle, yeni iPhone’ların öncesinde, şirket içinde kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalışan “en az beş farklı grup” olduğunu açıkladı.

Sadece üç ay önce, Apple’ın geliştirmekte olduğu 10’dan fazla farklı 2017 iPhone (iPhone 8) prototipine sahip olduğu söylendi. Bu nedenle gelecekteki cihazlar için farklı şarj çözümleri üzerine deney yapılıyor olabilir. Bununla birlikte, nispeten yakında başlaması beklenen iPhone 8 için Apple’ın gerekli olan yapılandırma donanımını tamamladığı tahmin ediliyor.

Apple’ın, lansmanına yaklaşan iPhone’ların üretimine önümüzdeki çeyrekte başlayacağı bildiriliyor ve bu nedenle ilk somut sızıntılar muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde gelmeye başlayacak ve bu da yeni iPhone modeli için neyin ne olacağına dair daha iyi bir fikir edinmemizi sağlayacak.

Apple, Eylül ayında yenilenmiş 4.7 inç ve 5.5 inçlik modellerin yanısıra uçtan uca OLED ekrana sahip 5.8 inçlik bir iPhone’u piyasaya süreceği yönünde söylentiler dolaşıyor. Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, bazı iPhone modellerinin yalnızca OLED ekrana sahip olacağını söylemesiyle birlikte üç iPhone modelinin de kablosuz şarj özelliğine sahip olacağını söyledi.

teknik destek