Apple, asistan rekabetinde Google ve Amazon’un arkasında kalmamak için yeni bir adım atacak

siri

Google ve Amazon rekabetinde sesli asistanı Siri ile geride kalan Apple, Siri için ne yapağı konusunda şaşırmış gibi hareketlerde bulundu.

teknik destek <

Apple, 8 sene önce sesli asistanı Siri‘yi satın almış ve mobil işletim sistemine entegre etmişti. Şirketin kurucusu ve CEO’su olan Steve Jobs’un Siri hakkında ciddi adımlar atmaya karar vermişti. Ancak ilk defa iPhone 4S ile Siri kullanıcıların karşısına çıkmış ve geleceğini Jobs belirlemişti.

Siri ilk zamanlar çok güzel işlere imza atmış ama rekabet söz konusu olunca Google Asistan ve Amazon’un Alexa’sı karşısında çok geride kaldı. Apple’ın büyük sorunu ise Siri’nin popülarite kazanması oluyor. Çünkü Siri sunucuları, milyonlardan gelecek komutlara henüz hazır olmuş değil. Apple ise bu konuda henüz net bir adım atmadı.

siri

Apple’da Siri’nin Ne Olduğunu Bilmiyor!

Kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple’ın Steve Jobs‘un aramızdan ayrılmasından sonra Siri konusunda bir kaybın yaşandığı söyleniyor. Aslında bu durum gerçekçi bir durum olduğunu belirtelim. Apple, henüz daha Siri’nin basit komutlar alan yoksa asistan mı olduğunu kendisi bile bilmiyor.

Apple’ın bu sorunlar için bazı çözümleri olacak. Siri’de ki sorunları çözmeye devam edecek ve işletim sisteminden kaldırıp rekabete hazır olduğu an yeniden bir sesli asistan oluşturacak.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. Değerli Yazar Arkadaş,
    “Apple’da” yazılmaz, “Apple da” diye yazmak gerek. Buradaki “da” bağlaç olup “dahi” anlamındadır.
    Madem ki yazı yazmaya heves var, o zaman el altında yazım kılavuzu, sözlük gibi yardımcılar bulundurmak gerekir.
    Ali Mektebi imlâsıyla yazı yazmaya kalmak traji-komik oluyor!
    Kolaylıklar..

Comments are closed.