Apple ‘Apple.car’, ‘Apple.auto’ ve Diğer ‘Apple Car’ Bağlantılı Alan Adlarını Satın Aldı

apple-car

Uzun bir süre gündemden düşmeyen Apple’ın kendi otomobilini üreteceği iddiaları tam durulmaya başlamışken, Apple tarafında büyük bir hareketlilik yaşandı ve Apple adeta iddiaları açıktan açığa doğrular bir adım attı.

teknik destek

apple-car

Yeni bir rapora göre Apple, Apple.car, Apple.cars ve Apple.auto gibi alan adlarını almak için davaları peş peşe açtı. Bazı Whois izleme sitelerine göre ise Apple 2015 yılının başından bu yana yüzlerce Apple Car nüanslı alan adlarını almaya başlamış ve satın alımlara da devam ediyor. 8 Ocak tarihinde de yeni bir alan adı satın aldığı MarkMonitor Inc. aracılığı ile görülüyor.

Analistlere göre Apple’ın bu adımını sadece otomobil için değerlendirmek doğru değil. Apple hali hazırda araç içi sistemi CarPlay’e sahip ve sırf CarPlay için böyle bir adım atıyor olabilir. Ancak hangi amaçla olursa olsun Apple’ın arka tarafta kendi otomobilini üretmek için çalışmalar yaptığı bir gerçek. Hatta iddialara göre 2019 yılında Apple’ın kendi otomobili görücüye çıkacak.

Apple’ın satın aldığı alan adları kontrol edildiğinde sunucuya ulaşılamadı hatası alınıyor. Belli ki Cupertino merkezli şirket şuan için bir zemin çalışması yapıyor.

Haliyle, Apple Car hakkında pek çok iddia ortaya atıldı ve şirket içinden kimse bu konu hakkında açıklama yapmadı. Ancak şirketin 2015 yılında bünyesine kattığı otomotiv sektöründe uzman insanların ve bu tip gelişmelerin tek bir çıkış noktası olabilir, Apple kendi otomobilini üretmek için çalışmalar yapıyor.

Yakın gelecekte bu konuda daha büyük gelişmelerin yaşanacağına inanıyoruz ve sabırla bekliyor olacağız.

müşteri hizmetleri