Şimdi yükleniyor

Apple Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Apple Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? 2018 Rehber

Apple Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Son Güncelleme tarihi 25 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple şifremi unuttum”, “Apple kimliğimi unuttum veya Apple parolamı unuttum” gibi sorular iPhone kullanıcılarının yaşadığı problemler arasında önemli bir yer tutuyor. Bu yüzden sizler için bir rehber hazırlamak istedik. Şimdi Apple parolanızı veya hesabınızı nasıl kurtarabilirsiniz bunu öğrenelim.

teknik destek

Apple Şifremi Unuttum

Apple hesabınıza erişim sağlamak için kullandığınız şifreyi unuttuysanız, endişelenmeyin! Apple, şifrenizi sıfırlamanıza ve hesabınıza yeniden erişim sağlamanıza yardımcı olmak için çeşitli seçenekler sunar.

1. Apple Kimliğinizi Hatırlamaya Çalışın:

  • Şifrenizi sıfırlamak için Apple Kimliğinizin veya e-posta adresinizin olduğu kullanıcı adınızı hatırlamaya çalışın. E-posta adresiniz genellikle Apple Kimliğiniz olarak kullanılır.

2. Apple ID Şifresi Sıfırlama:

  • Apple ID şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: a. Herhangi bir tarayıcıda iforgot.apple.com adresini ziyaret edin. b. Apple Kimliğiniz veya e-posta adresinizi girin ve devam etmek için İleri’ye tıklayın. c. Şifrenizi sıfırlamak için talimatları takip edin. Bu genellikle bir doğrulama kodu gönderilmesi veya güvenlik sorularının cevaplanması gerektiği anlamına gelebilir.

3. Güvenlik İpuçları:

  • Şifre sıfırlama işlemi sırasında güvenlik ipuçlarınızı gözden geçirin ve şifrenizin güvenliğini sağlamak için önerilen adımları takip edin. Karmaşık ve benzersiz bir şifre kullanmanız önemlidir.

4. Müşteri Hizmetleriyle İletişime Geçin:

  • Eğer şifrenizi sıfırlamakta sorun yaşıyorsanız veya yardıma ihtiyacınız varsa, Apple’ ın resmi iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Resmi destek web sitesinden telefon numaralarına, canlı sohbet seçeneklerine veya destek talebi oluşturma seçeneklerine erişebilirsiniz.

Apple Şifremi Unuttum Sorunu

Apple parolamı unuttum diyenler için mail adresinize erişim yapamıyor musunuz? Apple kimliğinizi biliyor ve sadece şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifrenizi yenilemek zorundasınız. Apple kimliğim (appleid.apple.com/tr) sayfasına gittikten sonra “Parolayı sıfırlayın” alanından şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şifre yenileme işlemi; Apple kimliğini bilenler için problem değil. Basit adımlarla çözülüyor. Ancak kimliğinizi hatırlamıyorsanız, yapmanız gerekenler biraz daha fazla.

image Apple Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?
Apple şifremi unuttum

Apple Kimliğimi Unuttum

Apple kimliğiniz, Apple ekosistemi içerisinde yaptığınız her şey için gerekli olan kullanıcı adınızdır. iColud’a girme, App Store üzerinde alışveriş yapma gibi sistem içerisindeki her adımda ihtiyacınız vardır. Apple kimliği aslında bir mail adresidir.

Apple kimliğiniz aklınızdan çıktıysa ilk olarak Apple kimliğim sayfasına gidin, sonrasında “Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz” bölümüne tıklayın.

“Apple Kimliğiniiz unutursanız arayabilirsiniz” linkine girin. Bu bölümde sizden isim-soyisim ve mail bilgileriniz talep edilecek. Mail kısmına apple kimliğinize ait olmayan bir adres girerseniz, “Apple Kimliği Bulunamadı” sayfası ile karşılaşacaksınız. Tekrar deneyin diyerek, Apple kimliğiniz olabilecek tüm adresleri denemelisiniz.

Doğru adresi girince “Apple Kimliği Bulundu” sayfası karşınıza çıkıyor. Çünkü hesabınız bu mail adresine kayıtlı. Hesap ayarlarınıza telefon numaranızı da ekleyebilir, kimliğinizi unuttuğunuzda telefon numaranızı yazarak Apple kimliğinizi bulabilirsiniz.

Apple şifremi unuttum fatura yok diyenler için bazı servisler şifre kırıcı cihazlarla deniyorlar. Yurt dışında şifre kırıcı cihazlarla bazı iPhone modellerin şifresi kırılmıştı. Türkiye’ de farklı yöntemler deneyenler var. Ama biraz tuzlu olabiliyor.

Apple parolamı unuttum sorunsuz çözümü için yorum bırakınız.

Apple şifremi unuttum çözümsüz kaldıysa faturayla Apple iletişim numarasını arayınız.

teknik destek