Apple şifremi unuttum ne yapmalıyım? Çözümü 2019

Apple Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? 2018 Rehber

Apple şifremi unuttum”, “Apple kimliğimi unuttum veya Apple parolamı unuttum” gibi sorular iPhone kullanıcılarının yaşadığı problemler arasında önemli bir yer tutuyor. Bu yüzden sizler için bir rehber hazırlamak istedik. Şimdi Apple parolanızı veya hesabınızı nasıl kurtarabilirsiniz bunu öğrenelim.

teknik destek

Apple şifremi unuttum

Apple parolamı unuttum diyenler için mail adresinize erişim yapamıyor musunuz? Apple kimliğinizi biliyor ve sadece şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifrenizi yenilemek zorundasınız. Apple kimliğim (appleid.apple.com/tr) sayfasına gittikten sonra “Parolayı sıfırlayın” alanından şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şifre yenileme işlemi; Apple kimliğini bilenler için problem değil. Basit adımlarla çözülüyor. Ancak kimliğinizi hatırlamıyorsanız, yapmanız gerekenler biraz daha fazla.

Apple Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? 2018 Rehber

Apple kimliğimi unuttum

Apple kimliğiniz, Apple ekosistemi içerisinde yaptığınız her şey için gerekli olan kullanıcı adınızdır. iColud’a girme, App Store üzerinde alışveriş yapma gibi sistem içerisindeki her adımda ihtiyacınız vardır. Apple kimliği aslında bir mail adresidir.

Apple kimliğiniz aklınızdan çıktıysa ilk olarak Apple kimliğim sayfasına gidin, sonrasında “Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz” bölümüne tıklayın.

“Apple Kimliğiniiz unutursanız arayabilirsiniz” linkine girin. Bu bölümde sizden isim-soyisim ve mail bilgileriniz talep edilecek. Mail kısmına apple kimliğinize ait olmayan bir adres girerseniz, “Apple Kimliği Bulunamadı” sayfası ile karşılaşacaksınız. Tekrar deneyin diyerek, Apple kimliğiniz olabilecek tüm adresleri denemelisiniz.

Doğru adresi girince “Apple Kimliği Bulundu” sayfası karşınıza çıkıyor. Çünkü hesabınız bu mail adresine kayıtlı. Hesap ayarlarınıza telefon numaranızı da ekleyebilir, kimliğinizi unuttuğunuzda telefon numaranızı yazarak Apple kimliğinizi bulabilirsiniz.

Apple şifremi unuttum fatura yok diyenler için bazı servisler şifre kırıcı cihazlarla deniyorlar. Yurt dışında şifre kırıcı cihazlarla bazı iPhone modellerin şifresi kırılmıştı. Türkiye’ de farklı yöntemler deneyenler var. Ama biraz tuzlu olabiliyor.

Apple parolamı unuttum sorunsuz çözümü için yorum bırakınız.

Apple şifremi unuttum çözümsüz kaldıysa faturayla Apple iletişim numarasını arayınız.

müşteri hizmetleri