İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Car için Belirgin Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı

Daha önce pek çok kez dillendirilen Apple’ın arabası için yaptığı çalışmalar, adının bile Apple Car olup olmayacağı belli olmayan arabaya dair yeni detaylar ortaya çıktı. Ve inanıyoruz ki şimdiye kadar ortaya çıkan en net detaylar bunlar.

teknik destek

Apple şirket olarak Apple Car için büyük çalışmalar yapıyor ve bunları mümkün mertebe kamuoyuna yansıtmıyorlar. Özellikle oluşturulan mühendislik kadrosu için sessiz sedasız bir yapılanma söz konusu. Tim Cook’da konuyla ilgili detay vermekten şimdiye kadar kaçınmış ancak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada otomobil sektöründe gelecekte “büyük bir değişim” olacağını dile getirmişti.

Electrek ve Elon Musk’un beraber yaptıklarımı açıklamada geleceğin elektronik arabalarının daha karmaşık imal edileceği konusunda uyarıda bulunmuşlardı. Ürettiği sade elektronik cihazlarla dünyanın en değerli markası haline gelen Apple ise bu açıklamaya karşın yine karmaşıklıktan uzak bir araç üretmek için çalışmalar yaptığı, Re / Code’un paylaştığı son bilgiler ışığında ortaya çıkmış oldu.

Özellikle Apple’ın %100 kendine has bir araç üretmesinin imkansız olduğu düşünülüyor ve önemli tedarikçilerden destek olacağı düşünülüyor. Arabanın dış kasasının üretimi için Roush’dan destek almasından söz ediliyor. Hali hazırda Reoush Google için prototip araçlar üretiyor. Diğer markalar ise Delphi, Edison2, Atieva, Renovo Motors olarak gösteriliyor.ı olarak listelenmiştir. Bosch, zaten alanında etkileyici bir sicili vardır. Bu Tesla’nın otomatik pilot işlevselliği de dahil olmak üzere dünyanın otomobil üreticileri, birçok önemli tedarikçisi var. Şirket ayrıca, kendi üzerinde çalışıyor self-driving donanım test yeri olarak bir Tesla S kullanarak.

Apple’ın ilginç bir şekilde Tesla’dan da güç alması söz konusu. Özellikle aracın frenleri konusunda.

apple_car

Aracın diğer aksam, parçaları konusunda da Re / Code güzel bir liste ortaya çıkartmış ki ortaya çıkan listede görülen Nvidia’nın müdürü ile Apple son zamanlarda derin bir ilişki içerisinde.

teknik destek