Apple Çok Gizli Tuttuğu Elektrikli Otomobil Projesi ‘Titan’ için Eski Pepsi Tesisini Kiraladı

Apple-Car

Silikon Vadisi Business Journal’ın haberine göre, Apple 2015 Kasım ayında sessizce Pepsi’nin Sunnyvale’de daha önce kullandığı 96.000 metrekarelik şişeleme tesisini kiraladı.

teknik destek <

İlginçtir ki, mülkiyetin olduğu alan için, bazı özel izinler mevcut. Bu izinle otomatik çalışma alanı ve onarım garajı gibi belli başlı şeylerden oluşuyor.

Apple’ın kiraladığı Pepsi şişeleme tesisi Sunnyvale, California 960. Kifer Yolu’nda bulunuyor. 1957 yılında inşa edilen tesis beş dönümlük alanda, geniş deposu ile tipik bir endüstriyel bina görünümünde ve tüm bunların yanı sıra tesiste bir de kamyon rıhtımı yer alıyor.

Apple’ın böylesine büyük bir tesisi hangi amaçla kiraladığı henüz sırrını koruyor. Yine de geçenlerde Apple CEO’su Tim Cook’un, Apple’ın elektrikli otomobil projesi üzerine yaptığı manidar açıklama hemen hemen bu gizli tutulan projeyi onaylar nitelikteydi.

Son günlerde ortaya çıkan bu detaylar ışığında Apple’ın gizli tuttuğu Titan projesini yani elektrikli otomobil projesini bu tesiste test edeceği konuşulmaya başlandı. Yine de Apple’ın böyle adımları bir ilk değil ve altından ne çıkacağının belli olmayacağı da belirtiliyor.

müşteri hizmetleri