Şimdi yükleniyor

Apple TV 4K için Minimum 25 Mbps İnternet Bağlantı Hızı Gerekiyor

Apple TV 4K

Apple TV 4K için Minimum 25 Mbps İnternet Bağlantı Hızı Gerekiyor

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple, Apple TV 4K’yı tanıtmasıyla 4K içerikleri iTunes Store’a dahil etmeye başladı. Cupertino merkezli şirket, 4K içerik için internet hızı noktasındaki gereksinimi ayrıntılandırarak olması gereken minimum internet bağlantı hızı önerisini paylaştı.

teknik destek

Apple’a göre, 5. nesil Apple TV kullanıcılarının 4K içerikler için minimum 25 Mbps internet hızına sahip olmaları gerekiyor. 4K uyumlu bir televizyona bağlanan Apple TV 4K’da film izleme keyfini sorunsuz yaşamak için internet hızınızın 25 Mbps’ten az olmaması gerekiyor.

Elbetteki Apple’ın bu açıklaması bir sürpriz değil. Çünkü internetten indirilen bir videonun kalitesi ne kadar yüksek olursa internet bağlantısınında o denli hızlı olması gerekiyor. İnternet bağlantınız 25 Mbps’den düşükse veya aktarım hızı o an için düşerse video kalitesi daha düşük kaliteye otomatik olarak geçiyor ve böyle bir durumda 4K deneyimini yaşamak mümkün olmuyor.

Apple’ın 5. nesil Apple TV için bu bilgiyi paylaşmasından önce, pek çok kişi yeni Apple TV için minimum 15 Mbps internet bağlantı hızının yeterli olacağını söylüyordu.

teknik destek