Apple, Erişilebilirlik Üzerine 2 Yeni Video Paylaştı

0
Apple Erişilebilirlik

Apple bugün, bir dizi erişilebilirlik videosu ile YouTube kanalını güncelledi. Bu videolarda, kullanıcıların çeşitli görevleri gerçekleştirmesinde yardımcı olmak için iPhone ve iPad’deki erişilebilirlik özelliklerinin farklı yolları gösteriliyor.

Örneğin bir videoda görme engelli şarkıcı ve davulcu Carlos Vasquez, grubunu sosyal medya sitelerinde tanıtmak için VoiceOver gibi özellikleri nasıl kullandığını paylaşıyor.

Başka bir video ise Shane adında bir ortaokul grubunun öğretmeninin özelliklerini taşıyor ve öğretmen öğrencilerinin performansını dinlemek için Made for iPhone işitme cihazlarını iPhone’uyla birlikte kullanıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  iPhone X Su Geçiriyor Mu?

Apple’ın YouTube kanalında toplam yedi video bulunmaktadır. Bunların her birinde, erişilebilirlik özelliklerinin sayısız yolu vurgulanıyor ve kişiselleştirilmiş bir hikayeyle iOS kullanıcılarına sağlanan faydaları anlatılıyor.

Apple, Ekim ayında, Apple’ın kendi ürünlerine yaptığı kapsamlı erişilebilirlik seçeneklerini ve bu özelliklerin Apple cihazlarında herkes tarafından erişilebilir kılmak için nasıl kullanıldığını gösteren yeni bir Erişilebilirlik web sayfasını da yayınlamıştı.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.