Apple, Erişilebilirlik Üzerine 2 Yeni Video Paylaştı

Apple Erişilebilirlik

Apple bugün, bir dizi erişilebilirlik videosu ile YouTube kanalını güncelledi. Bu videolarda, kullanıcıların çeşitli görevleri gerçekleştirmesinde yardımcı olmak için iPhone ve iPad’deki erişilebilirlik özelliklerinin farklı yolları gösteriliyor.

teknik destek

Örneğin bir videoda görme engelli şarkıcı ve davulcu Carlos Vasquez, grubunu sosyal medya sitelerinde tanıtmak için VoiceOver gibi özellikleri nasıl kullandığını paylaşıyor.

Başka bir video ise Shane adında bir ortaokul grubunun öğretmeninin özelliklerini taşıyor ve öğretmen öğrencilerinin performansını dinlemek için Made for iPhone işitme cihazlarını iPhone’uyla birlikte kullanıyor.

Apple’ın YouTube kanalında toplam yedi video bulunmaktadır. Bunların her birinde, erişilebilirlik özelliklerinin sayısız yolu vurgulanıyor ve kişiselleştirilmiş bir hikayeyle iOS kullanıcılarına sağlanan faydaları anlatılıyor.

Apple, Ekim ayında, Apple’ın kendi ürünlerine yaptığı kapsamlı erişilebilirlik seçeneklerini ve bu özelliklerin Apple cihazlarında herkes tarafından erişilebilir kılmak için nasıl kullanıldığını gösteren yeni bir Erişilebilirlik web sayfasını da yayınlamıştı.

müşteri hizmetleri