Apple, Gelecek Nesil iPhone’larda Esnek LCD Ekran Kullanabilir

esnek-lcd

Geçtiğimiz yıl, iPhone 7’nin tanıtılmasıyla birlikte Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone modeli için söylentiler gelmeye başlamış, pek çok tedarikçi kaynağından gelen raporlar kamuoyuna servis edilmişti. Genel kanı, Apple’ın bu yıl 3 iPhone modeli tanıtacağını ve bu modellerden en az bir tanesinin esnek OLED ekran ile donatılacağı yönündeydi.

teknik destek

Ancak, ortaya çıkan yeni bir gelişme, her şeyi baştan aşağı değiştirecek türden. İddialara göre, Apple’ın önemli tedarikçilerinden Japan Display, esnek LCD ekran paneli üretmek için bir yöntem keşfetti.

Japan Display’in yöntemi, halihazırda elinde olan teknolojiyi ve üretim süreçlerini kullanarak, esnek sıvı kristal ekran (LCD) panellerini üretmesine dayanıyor. Şirketin bunu nasıl yaptığıyla ilgili bir detay paylaşılmadı ama 2018 yılında seri üretime geçeceği bilgisi aktarıldı.

Apple’ın diğer önemli akıllı telefon üreticilere rağmen, OLED yerine LCD ekran üzerine olan ısrarcılığını, bu önemli gelişmeyle birlikte en yeni nesil iPhone modellerinde de sürdürebileceği konuşulmaya başlanmış durumda.

Hepsinden öte, şu anda OLED ekran paneli üretimini yapan şirketlerin sayısı oldukça kısıtlı ve üretim miktarları oldukça düşük. Hele bir de iş esnek bir OLED ekran paneline kaldıysa, firmaların işi gerçekten zor. Hal böyle olunca, Apple’ın böyle bir darboğaza girmek yerine Japan Display ile el ele vermesi ve esnek LCD ekran panelleri ile yoluna devam etmesi mümkün.

teknik destek

Comments are closed.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!