İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Haberler (News) Uygulamasını Güncellemeye Hazırlanıyor

Apple henüz ülkemizde kullanıma sunmadığı haberler uygulaması (news app) için düzenleme ve genişletme çalışmaları yapıyor. yeni bir rapora göre ücretli abonelikle içerik görüntülemenin yolları üzerinde duruyor.

teknik destek

Reuters’in yayınladığı rapora göre Apple’ın şu anda uygulaması önümüzdeki dönemde ücretli hale gelebilir. yani kullanıcılar birinci sınıf haber servislerinden derlenen, Apple’ın özgün sunumu ile haberlere ücretli olarak erişebilecekler. Apple’ın kuşlanıcılar adına bunu nasıl özendireceği ise henüz net değil.

Ancak yayıncılar için bu haber sevindirici olabilir. Apple abonelerden alınan ücretleri yayıncılar ile paylaşabilir ki rapora göre böyle de yapmayı planlıyor. Şu an için yayıncılar için tek kazanç yolu da reklamlar.

Apple reklam içeriklerini iAD ile birlikte sunmayı düşünüyor ve bu da yayıncılar için ek gelir olabilir. Şu an için bu haber ülkemizde önem arz etmiyor olabilir ancak yakın gelecekte haberler uygulaması ülkemizde de kullanıma sunulacak ve haber servislerinin odak noktası, iOS kullanıcılarının uğrak yeri haline gelecek.

müşteri hizmetleri