Apple, Hizmetleri ile Para Basmaya Devam Ediyor!

app-store

Apple bugün, 2017 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Apple, servis gelirlerinin yıllık bazda %18.4 arttığını duyurdu.

teknik destek

Hizmetler, çeyrek boyunca bir önceki yıla göre 6 milyar dolar 1.11 milyar dolar artış göstererek 7.11 milyar dolar gelir getirdi. Hizmetler geliri şu anda yaklaşık 7.24 milyar dolar olan Mac geliriyle uyuşuyor.

Apple’ın “Hizmetler” kategorisi; App Store, Apple Music, Apple Pay, iTunes ve iCloud’u kapsamaktadır ve App Store’la büyük oranda ilişkilidir. Daha önce de duyurulduğu gibi App Store, 2016 yılının Aralık ayında şimdiye kadarki en iyi geliri getirdi ve bu ayda yalnızca 3 milyar dolarlık uygulama satın alındı.

Geliştiriciler, şimdi App Store üzerinden 60 milyar dolardan fazla kazanç elde etmiş durumlarda ve 2016’da 20 milyar dolar kazanıyorlardı.

Apple Music geliri her çeyrekte olduğu gibi bu çeyrekte de büyümeye devam etti ve AppleCare ve iCloud’da tüm zamanların rekor gelir sonuçları görüldü. Apple Pay’e gelince, kullanım 2016 yılı boyunca üç katına çıktı ve yalnızca Aralık ayında yüz milyonlarca işlem yapıldı. İşlem hacmi yılda %500’ün üzerinde bir seviyede ve iki milyondan fazla küçük işletme ile bu artış yakalanmış durumda.

Geçmişte söylendiği gibi Apple, bu yıl 1 trilyon gelir başarısını yakalamak istiyor ve bu büyüklüğe ulaşmak için hizmetler kategorisinin yeri oldukça özel.

müşteri hizmetleri