Apple Homepod rakibi Sonos, rakibine özel spotify çalma listesi oluşturdu!

sonos vs apple homepod

Akıllı hoparlör pazarında yerini alan Apple Homepod için Sonos, gizli ve imalı bir şekilde, adına Partiye Hoş Geldiniz ismini verdiği bir spotify listesi oluşturarak yayınladı.

teknik destek

Tamamen rakibi Apple’a gizli mesajlar içeren listede tam olarak 21 şarkı bulunuyor. Listede yer alan şarkı isimlerini daha iyi anlayabilmeniz için alt alta listeledik, şarkı isimleriyle verilen mesajı böylece daha iyi görebilirsiniz!

* Hello
* Apple
* Something About Us
* Together
* Feels Right
* Even Though
* You’re Crazy
* For This
* Home
* POD
* Remember
* Two Is Better Than One
* Just Playing
* It’s a Party
* Everybody’s Coming To My House
* Even You
* Come As You Are
* Fruit Machine
* No Matter What You’re Told
* We’re Going To Be Friends
* Over Everything
Listeye ulaşmak ve dinlemek için : ‘Partiye hoş geldiniz’ linkine tıklayabilirsiniz.

Belirtmek isteriz ki, liste her ne kadar Apple Homepod için yapılmış olsa da, Homepod’lar tarafından varsayılan yapılandırma ile oynatılamamaktadır çünkü Homepod, Apple Music veya iTunes içerikleriyle sınırlıdır. Ancak elbette bir Mac işletim sistemine sahip bilgisayar veya iOS cihazından AirPlay kullanarak oynatılabilir. Sonos’ta böyle bir durum olmadığını bilmenizde fayda var.

Akıllı hoparlör sektöründe yıllardır zirvede olan Sonos’un, Amazon Echo ve Google Home gibi cihazların piyasaya sürülmesi karşısında tepki vermemesi, Apple Homepod karşısında ise tedirgin olması hiçte şaşırtıcı değil!

Sonos, rekabet edebilmek adına akıllı davranmaya devam ediyor, Sonos One isimli yeni bir hoparlör ürünü satışan sunan firma ürünün fiyatını ucuz tutarak ortamı kızıştırmak istiyor.
Ayrıca Sonos, Sonos One akıllı hoparlörüne AirPlay 2 desteği eklemeyi de duyurarak zirvedeki yerini korumak istiyor.

Belki de, AirPlay 2 protokolü resmi olarak piyasaya çıktığında HomePod ve Sonos One birlikte çalışabilir. Rakibine böyle bir mesaj gönderen Sonos’a karşılık Apple Homepod tarafından nasıl bir tepki geleceği ise merak ediliyor…

teknik destek

1 Comment

  1. Oldukça hoş mesajlar, rakipleriyle habire alay ederek kendisinin en iyi olduğunu kanıtlamaya çalışan markalar ders almalı 🙂

Comments are closed.