Şimdi yükleniyor

Apple HomePod Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

HomePod Kullanımı,HomePod Aramayı sonlandırma,HomePod Çağrıları değiştirmek,HomoPod VoiceOver etkinleştirme

Apple HomePod Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

Apple HomePod nedir? Apple HomoPod akıllı hoparlör hakkında merak edilen günlük hayatımızı kolaylaştıracak kullanım bilgileri.

Apple tarafından piyasaya sunulan HomePod, ev ortamında Apple Müzik dinlemek isteyenlere büyük kolaylık sağlayacak. İster akıllı hoparlör, ister telefonunuza gelen çağrılıarı yanıtlayabileceğiniz bir mikrofon olarak kullanılabilen HomePod, Apple Siri desteği ile günlük hayatta müzik severleri mutlu edecek. HomePod akıllı hoparlörün kullanımı hakkında detayları merak eden kullanıcılar için Apple HomePod detayları.

Ses seviyesini yükseltme: Ses düzeyini yükseltmek için “+” düğmesine veya ses seviyesini birkaç seviyeye yükseltmek için tuşa parmağınızı basılı tutun.

Ses seviyesini azaltma: Ses seviyesini bir seviyeye indirmek için “-” düğmesine dokunun veya ses seviyesini birkaç seviyeyle azaltmak tuşa parmağınızla basılı tutun.

Playback: Müziği duraklatın veya devam ettirin – Müziğinizi duraklatmak için HomePod’un ortasına hafifçe vurun ve duraklatmayı kaldırmak için tekrar dokunun.

Bir sonraki müzik: – Bir şarkı çalınırken, bir şarkıyı atlamak için HomePod’un ortasına çift dokunun.

Bir önceki parçayı tekrar çalma: – Bir şarkı bir çalma listesinden veya bir albümden çalınırken, oynatılan önceki şarkıyı geri almak için HomePod’un ortasındaki üç kez hafifçe vurun.

HomePod Siri Etkinleştirme: Siri etkinleştirmek için, bir yerin HomePod’un üst kısmına bir parmak yerleştirin ve görsel Siri dalga formu görünene kadar orada tutun. Buradan, Siri komutanından konuşabilirsin.

Bilmek isteyeceğiniz Diğer Hareketler.

HomoPod alarmı kapatmak: HomePod’da bir alarm çalıyorsa, durdurmak için ortasına hafifçe vurun.

HomoPod VoiceOver etkinleştirme: VoiceOver etkinleştirmek için Erişilebilirlik ayarlarına çift dokunun ve etkinleştirin. VoiceOver etkinleştirildiğinde, diğer tüm hareketler bir ekstra hareket gerektirir, bu nedenle duraklatma, örneğin iki dokunuş gerektirecektir.

HomePod Aramayı sonlandırma: HomePod’ınızı hoparlör olarak kullanırken, HomePod’un üst kısmındaki yeşil ışığa dokunarak bir aramayı sonlandırabilirsiniz.

HomePod Çağrıları değiştirmek: – HomePod’u bir görüşmede bir hoparlör olarak kullanıyorsanız ve ikinci bir çağrı gelirse, çağrıyı beklemeye almak için yeşil ışık üzerine dokunup basılı tutun. Aramalar arasında çift dokunarak geçiş yapın.

teknik destek