Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 6 için Ücretsiz Pil Değişim Programını Başlatmaya Hazırlanıyor! [Güncellendi]

iPhone-6-Pil-Degisim-Programi

Apple, iPhone 6 için Ücretsiz Pil Değişim Programını Başlatmaya Hazırlanıyor! [Güncellendi]

Son Güncelleme tarihi 29 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple için üvenilir bir kaynak olan Mac Otakara’ya göre, Apple açıklanmayan nedenlerden dolayı iPhone 6 için ücretsiz pil değişim programını başlatmaya hazırlanıyor.

teknik destek

Başlatılacak bu, iPhone 6 pil değişim programının, mevcut iPhone 6s pil değişim programıyla alakalı olup olmadığı şimdilik belirsiz. iPhone 6s için başlatılan bu program, çok az partideki cihazın beklenmedik şekilde kapanmasına dayanan sorundan kaynaklanıyor ve Apple, 2016 Kasım ayında bu programı başlattı.

Bazı iPhone 6s kullanıcıları, telefonlarının yaklaşık %30 pil seviyesinde olmasına rağmen beklenmedik şekilde kapandığını söyleyerek gündeme gelmeye başlamışlardı. Benzer sorunların daha fazla kullanıcıyla gözükmesinden sonra Apple bu programı başlatmıştı.

Ayrıca Apple, iPhone 6s’lerdeki bu beklenmedik kapanmanın bir güvenlik sorunu olmadığını, aksine iPhone’un dahili bileşenlerini düşük voltajdan korumak için tasarlanmış bir özellik olduğunu belirtti. Bunun birlikte, bu şekilde bir sorun yaşıyorsanız ve iPhone 6s’iniz programa uygunsa pilinizin değişimi Apple tarafından ücretsiz olarak yapılıyor.

Apple ayrıca, iPhone 5 kullanıcılarının çok küçük bir kısmını ilgilendiren, ani pil ömrü düşüşü yaşanması nedeniyle 2014 Ağustos ayında, iPhone 5 pil değişim programını başlatmıştı. Yani iPhone 6s veya gelecekte iPhone 6 için başlatılacak programların benzersiz olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone 6 için böyle bir program başlatılır mı, başlatılırsa hangi cihazları kapsayacak gibi konularda gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Güncelleme: Apple, iPhone 6 için pil değişim programı başlatmak adına planının olmadığını duyurdu.

“Hizmet istatistiklerini sürekli değerlendiriyoruz ve şu anda iPhone 6 için pil değişim programını başlatmak adına bir planımız veya zemin bulunmamaktadır.”

Yani haberin bir bakıma yalanlandığını söyleyebiliriz. Gelişmeleri yine paylaşıyor olacağız.

teknik destek

49 yorum

comments user
Kaan

Arkadaşlar 6S in %30 dan sonra kafasına göre bir yüzdede kapanması sorunu ile telefonu İZMİR AGORA PUPA ya vereli bugün 2 HAFTA oldu.Pil değişiminden yararlanmayı düşünen arkadaşlar ya kendinize yedek telefon yapın yada kendinize başka servis bulun.!!!

comments user
kanan teymurov

Millet bende iphone 7 kullaniyorummm daha dogrusu 6s kullaniyordum 64 gb olanini sonra telefonu bozdummm isin garip yani telefon ben bozdum ama servise goturduyumde bana sorunun telefondan kaynaklandigini soylediler ve iphone 7 verdilerrrr inanirmisiniz ilk aldigimda havalara ucdum filan ama hic biri 6s kada pil gitmiyirrr hepsinin pili cok cabuk bitiyor ama 6s in pili cok iyi gidiyordu her neyseee benim sorunum telefonun arkasinda kameranin yanida olan mikrofondan arka kamerayla video cekdiyim zaman qarip bir sekilde cizirti sesi geliyorrr cekdiyim goruntulerde de bunu acikca duya biliyorummm ve bu daha oncelerde olmamisdi yeni baslamissss ben son yazilimi guncellediyim icin oldugunu dusunuyorumm sizce oyle ola bilirmi yazilikdqnmi kaynaklaniyor acaba bid son yazilimdan sonra hayvan gibi pil gidiyor ben cihazi aldigim zaman ios 10 la aldim pili de cok guzel gidiyordu ama telefonu guncelledikden sonraaaaa hayvan gibi gitmeye basladi pili bunun icin ne cozum olabilir sizce 1 ci problem mikrofondan gelen cizirti 2 ci problem bataryanin cabuk bittiyini hiss ediyorum

Yorumlar kapalı.