Apple, iPhone 6s için ücretsiz batarya değişim programı başlattı

iPhone 6s batarya değişim programı

Apple, cihazları beklenmedik şekilde kapanan iPhone 6s kullanıcıları için yeni bir tamir programı başlattı. Şirket, konunun yalnızca Eylül ve Ekim 2015 arasında üretilen sınırlı sayıda seri numaralı cihazları etkilediğini belirtti.

teknik destek

Apple, sorunu çözmek için etkilenen telefonların bataryalarını ücretsiz olarak değiştiriyor. Bununla birlikte şirket, iPhone 6s’ler pil ömrünü etkileyebilecek bir kırık ekrana veya herhangi bir hasara sahipse bataryanın değiştirebilmesi için öncelikle bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirtiyor. Bu gibi onarımlar ise Apple tarafından karşılanmayacak ve kullanıcılar onlara para ödemek zorunda kalacaklar.

iPhone 6s ücretsiz batarya değişimi

Şirket, pil sorunundan etkilenen kullanıcıları Apple Yetkili Hizmet Sağlayıcısına yönelmelerine istiyor. Cihazların batarya değişim programına uygunluğunun anlaşılmas için seri numarasının Apple Destek sayfasında kontrol edilmesi gerekiyor. Daha sonra ise Apple Store yada Apple’ın yetkili kıldığı servislere başvurmanız gerekli. Eğer sorundan kaynaklı bataryanızı bir Apple yetkili servisinde ücretli olarak değiştirdiyseniz Apple bu ücreti geri ödeyecek.

iPhone 6s sahibi iseniz ve batarya sorununuz varsa şu locate.apple.com/tr/tr sayfadan Apple desteğe ulaşarak cihazınızın seri numarasını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Cihazınız değişim programına uyuyorsa Apple servisi ile irtibata geçin. Apple’ın değişim programını duyurduğu sayfa ise apple com/support/iphone6s-unexpectedshutdown

Düzeltme: Değişim programı sadece iPhone 6s için geçerli. Biz haberi hazırladığımızda yabancı kaynaklarda iPhone 6s Plus için de olduğu yazıyordu

müşteri hizmetleri

13 Comments

  1. Ben vatan bilgisayardan aldım telefonumu aynı sorun bende de var . Vatan a mı götüreyim o zaman

  2. Benim telefonumda bir anormallik olduğunu hissetmiştim, hem %30’da kapanmasından hemde arada ses problemleri yaşıyordum(Müzik vb.). Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler başvuru yaptım ve yarın evden;gelip alıp, tamir edip yada yenisi ile değiştirerek dönüş yapacaklardır.(Yurt dışında kalıyorum) Tekrardan teşekkürler.

  3. ben bulamadım sayfada sanırım apple store yönlendiriyor.. yanılıyorsam belirtirseniz sevinirim?

Comments are closed.