İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iPhone 7 Plus’ta Portre Modunu Kullanarak Profesyonel Fotoğraf Çekme İpuçlarını Paylaştı

Apple bugün, profesyonel fotoğrafçılardan toplanan bir dizi öneriyi vurgulayarak iPhone 7 Plus’ta “Portre Modu” kullanılarak, bir profesyonel gibi fotoğraf çekmenini bazı ipuçlarını paylaştı.

İpuçları, ayrıntıları ortaya çıkarmak, arka planı en aza indirgemek, güneşi bir konumun arkasına koymak, hafif miktarda ışık açmak ve yumuşatmak, dağınık aydınlatmayı kullanmak için nesneye yaklaşmak gibi şeylerden oluşuyor.

Öneriler moda fotoğrafçısı JerSean Golatt, ünlü fotoğrafçı Jeremy Cowart, seyahat fotoğrafçısı Pei Ketron ve düğün fotoğrafçısı Benj Haisch’den geliyor ve önerilere iPhone 7 Plus’ta çekilen fotoğraflar eşlik ediyor.

Uzun yıllardır çalışan iPhone, Flickr’daki en popüler kamera konumunda ve bu da Apple’ın akıllı telefondaki kamera donanımında sürekli iyileştirmeler yapmaya teşvik etti.

Hem iPhone 7 hem de iPhone 7 Plus, ikili kamera ve Portre Modu ile birlikte önceki nesil cihazlara kıyasla çok daha gelişmiş bir performans sunan lens, sensör, stabilizasyon, görüntü sinyali işlemcisi geliştirmelerine ve özellikle de düşük ışıkta çok daha iyi fotoğraf çekebiliyorlar.

Apple’ın Porte Modu ipuçlarına buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.