İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone 7’de Intel’in Modemini Kullanacak

Qualcomm’un CEO’su Steve Mollenkopf, şirketin mali kazanç görüşmelerinde Apple’ın iPhone’larda kullandığı modem siparişlerinin kısmen azaltıldığını ima etti. Apple iPhone 7 için uzun vadede Qualcomm ile çalışacağı söylentileri mevcut ancak Cupertino merkezli şirketin iPhone 7 için Intel’in modemini tercih edeceği de ortaya çıkmış durumda.

teknik destek

Mollenkopf, Apple’ın modem ihtiyacını karşılamak için Intel’i seçip seçmediği yönünde bir açıklama yapmadı. Ancak o şirketinin önemli bir müşterisini kaybedeceğini ve Apple’ın bu işi önemli rakiplerinden birisine vereceğini varsayarak bir açıklamada bulundu.

Qualcomm’un modemleri, endüstride yaygın olarak kullanılan ve en iyiler arasında kabul edilen yapıdalar. Şirketin modemleri iPhone 5s’den başlayarak günümüze kadar, iPhone 6s’e kadar kullanılmış durumda. Diğer yandan Intel’in modemleri de sadece iyi müşteriler tarafından değil, seçilmiş Android cihazlarda yer almış durumdalar. Apple iPhone 7 için Intel’in modemine geçiş yapmayı planlıyor olmasının asıl sebebi Qualcomm’un modemlerinin performansının Intel’e göre daha düşük olması olabilir.

Raporlar Apple’ın iPhone 7’de 450 Mbps’ye varan indirme ve 100 Mbps’den varan yükleme (upload) yükleme hızını destekleyen Intel’in XM 7360 modemlerini kullanması bekleniyor.

teknik destek