Apple iPhone için Uzun Menzilli Kablosuz Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

iphone-kablosuz-sarj

Bloomberg’in yayınladığı bir raporda, Apple‘ın şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Raporda Apple’ın 2017 yılında kullanıma sunmayı planladığı uzun menzilli kablosuz şarj teknolojisine dair detaylardan söz ediliyor.

teknik destek

Apple yeni şarj teknolojisi için Amerika ve Asya’daki ortaklarıyla birlikte çalışıyor. Şarj docku ile iPhone veya iPad şarj edilebiliyor. Apple bunu uzun menzilde sunmayı planlıyor. Elbette ki bunu başarmak için güç kaybı başta olmak üzere engellerin sorun olmasının önlenmesi gerekiyor. Bunun için de proje üzerinde yoğun bir çalışma şart.

Şirket, kendi Apple Watch‘ı dahil olmak üzere Samsung Galaxy S6’da bulunan ve birçok popüler Android cihazda yer alan endüktif kablosuz şarj teknolojisini kullanıyor.

Android cihazlar uzun bir süredir kablosuz şarj edilebiliyor ama hepsi için gerçek bir başarı söz konusu değil. Ya kullanım kaynaklı ya da görünüm açısından hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Samsung bu konuda en başarılı şirketlerden birisi. Yine de kablosuz şarj süresini henüz düşürebilmiş değil.

Bakalım Apple nasıl bir kablosuz şarj teknolojisini hayatımıza sokacak. Bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri