Apple, iPhone X için Yeni Portre Işığı Özelliğini Gösteren Videoyu Yayımladı!

2
iPhone X Portre Işığı

Apple, iPhone X’deki Portre Işığı özelliğini gösteren yeni bir videoyu YouTube kanalında yayımladı.

teknoloji hattı
teknoloji hattı

Apple, yayımladığı 38 saniyelik “A New Light” yani “Yeni Bir Işık” başlıklı videoda, Portre Işığı özelliğinin stüdyo kalitesinde ışıklandırma sunduğunu gösteriyor. Ayrıca videoda, farklı Portre Işığı seçenekleri de sergiliyor.

https://youtu.be/YleYIoIMj1I

Portre Işığı, hem iPhone X hem de iPhone 8 Plus için kullanılabilir bir özellik ancak iPhone X’in ön tarafında yer alan TrueDepth kamera sistemi sayesinde bu özellik iPhone X’in hem arka kamerasında hem de ön kamerasında kullanılabiliyor. Bu, yalnızca iPhone X’e münhasır bir durum.

İLGİLİ İÇERİK:  iPhone internet ayarları Türk Telekom Vodafone Turkcell

Apple’ın Portre Işığı özelliği, benzersiz aydınlatma efektleri oluşturmak için yüzün yapısının ışıkla nasıl etkileşime girdiğini hesaplamak adına gelişmiş algoritmaları kullanıyor. Doğal Işık, Stüdyo Işığı, Kontur Işık, Sahne Işığı ve Sahne Işığı Mono dahil olmak üzere birçok Portre modu mevcut.

Portre Işığı özelliği, Apple’ın daha önce yayımladığı birçok videoda gösterilmişti ancak videoların birçoğu iPhone 8 Plus üzerinde bu özelliği göstermekteydi. iPhone X’in piyasaya çıkmasından bu yana Apple, Portre Işığı özelliğini daha çok iPhone X üzerinden göstermeye başladı.

teknoloji hattı

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.