Şimdi yükleniyor

iPhone 6 Plus Sahiplerine Kötü Haber!

iPhone 6 Plus Pil Değişimi

iPhone 6 Plus Sahiplerine Kötü Haber!

Son Güncelleme tarihi 11 Ocak 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın 2018 itibariyle iPhone 6 ve üstü modeller için başlattığı 129 TL’lik indirimli pil değişim programından yararlanmak isteyen iPhone 6 Plus kullanıcıları birkaç ay beklemek zorunda kalacaklar. Çünkü stoktaki iPhone 6 Plus pilleri tükendi veya tükenmek üzere. Bu nedenle, stok durumunun normal seviyeye gelene kadar, 6 Plus için indirimli pil değişiminin Mart sonu, Nisan başına kadar yapılmasının mümkün olmadığı veya sınırlı stoklarla mümkün olabileceği açıklandı.

teknik destek

Apple’ın ortaya çıkan şirket içi dokümanında, iPhone 6 ve iPhone 6s Plus sahiplerinin pil değişimi için en fazla iki hafta bekleyecekleri bilgisi yer alırken, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE gibi diğer tüm modeller için birkaç gün içerisinde pil değişiminin yapılmasının mümkün olduğu belirtiliyor.

Apple, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika, Rusya ve Türkiye de dahil olmak üzere bazı ülkelerde ve bölgelerde bekleme süresinin değişebileceğini söylüyor.

Şu anda pek çok ülke ve bölgede yer alan Apple Store ve Apple Premium Reseller’de iPhone 6 Plus için pil ya yok ya da yok deinlecek seviyede. iPhone 7 ve 7 Plus için ise oldukça yüksek seviyede yeni pil stoğunun yapıldığı bilgisi mevcut.

Apple, iPhone’ların pil sağlığına göre işlemci performansını düşürdüğünü açıklamasının ardından, şeffaf davranmadığı için müşterilerinden özür dilemiş ve özrünün bir parçası olarak 319 TL olan garanti dışı pil değişimini 129 TL’ye indirmişti.

Pil değişiminde yapılan bu yüksek indirimin ardından arz ve talepte bir dengesizlik oluşmuş durumda ve gelecekte bu dengesizliğin diğer iPhone modellerini de etkilemesi söz konusu olacak gibi duruyor. Apple, pil stoklarının indirimli pil değişimi programında herhangi bir engele neden olmaması için var gücü ile çalışma yapıyor.

Apple’ın iPhone için indirimli pil değişimi programının 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu nedenle, acil bir pil değişimine ihtiyaç duymuyorsanız yıl sonuna kadar beklemeyi düşünmeniz mantıklı olacaktır.

iPhone’unuzun pilini ilk kez değiştirecekseniz, cihazınızın pil testine sokulmayacağını ve doğrudan 129 TL karşılığında pilinin değiştirileceğini belirtelim. Pil değişimi için bir Apple Premium Reseller’in yolunu tutmalı ya da randevu alarak herhangi bir Apple Store’a gidebilirsiniz.

teknik destek