Şimdi yükleniyor

Apple kimliğini silme nasıl yapılır?

Apple kimliğini silme nasıl yapılır?

Apple kimliğini silme nasıl yapılır?

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iPad tablette, Mac’ de veya iPhone telefonda Apple kimliğini silme nasıl yapılır resimli anlatımı sizlerle paylaştığımız haberimizle unutulan Apple kimliği nasıl sıfırlanır bunu da anlatacağız. iPhone kimliği silmek için Apple kimliği şifresini bilmeniz gerekiyor. Eğer erişiminiz yok ise yine öneri adımlardan bahsedeceğiz. Hadi Apple kimliği silme adımlarına bir göz atalım.

teknik destek

Apple kimliği nedir bilmeyen var mı! Bu çok önem arz eden hesap tabiri caiz cihazın bel kemiği. iCloud yedeği ve telefonu kullanabilmeniz için bu hesaba ihtiyaç bulunuyor. Apple şifresi unutuldu ise çoğu işlevi artık kullanamayabilirsiniz. Hele daha önce kullanılmamış bir telefon numarasını yani hattı takacaksanız işte bu kimliği girmeniz gerekiyor.

iPhone çalındı veya kayboldu Apple kimliğini silme

iPhone çalındı veya Apple kimliği çalındı ise önemli fotoğraflar, videolar, rehber veya şifreler hacklendi demektir. Bundan dolayı kullanılan bu hesapta alternatif güvenlik önlemleri daha önce alınması gerekiyor. Örnek telefon numarası ile şifre sıfırlama dışında e-posta ile şifre sıfırlama ve iki faktörlü kimlik doğrulamasının kullanılması gerekir.

Apple kimliği nasıl kaldırılır? iPhone Apple kimliği açmak için bu hesaba tanımlanan mail adresine erişim yapabilmeniz veya başka ek güvenlik seçeneklerine ulaşabilmeniz gerekiyor. Örnek güvenlik soruları. Yazımızın devamında hem Apple kimliği oturumu kapatma hem de Apple kimliği silme adımlarını göstereceğiz. Bu işlemin amacı Apple kimliğini silmek.

Apple kimliği silme resimli anlatımı

iPhone ayarlarından ilk bölümdeki kimlik yani cihazda yazılı ad soyada dokunmak.

İkinci bölümün hemen aşağısında çıkış yapmanız için seçenek olacak. Buna dokunduğunuzda sizde Apple şifresi istenecek. Onaydan sonra oturumu cihazdan kapatmış olacaksınız. Peki Apple kimliği nasıl silinir?

Apple-kimligini-silme-nasil-yapilir-3 Apple kimliğini silme nasıl yapılır?
Apple kimliğini silme nasıl yapılır
  • Bilgisayar veya telefondan appleid.apple.com adresine girelim.
  • Apple kimliğini bilgilerini yazınız.
  • İlk seçeneklerde isterseniz Apple hesap bilgilerinizi bu bölümden değiştirebilirsiniz. E-posta gibi…
  • Aynı bölümde aygıtları gösteren bölümden bir veya birden fazla cihaz kayıtlı ise göreceksiniz. İlgili telefonun üstüne dokunup hesaptan sil’ e dokunun.
Apple-kimligini-silme-nasil-yapilir-2 Apple kimliğini silme nasıl yapılır?
Apple kimliği silme

Apple kimliğini silme yazısının mantığı iPhone Apple kimliğini o telefondan kaldırmak. Sonrasında istenilirse telefonu bilgisayara bağlayıp veri temizleme yani kalıntı verileri temizleme programı kullanılarak tamamen cihazdan temizlemiş olursunuz. Bu seçenek istenilirse. Yani zaten veri üzerine gelen veriler eski verileri silebiliyor.

Apple kimliğini silme sırasında hata mesajıyla karşılaşmanız durumunda bize mümkünde ekranın görüntüsünü alarak yazınız.

teknik destek