Şimdi yükleniyor

Apple, LTE Aktarım Hızını Artırmak için iPhone’un Anten Tasarımını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Apple iPhone Anten

Apple, LTE Aktarım Hızını Artırmak için iPhone’un Anten Tasarımını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Son Güncelleme tarihi 22 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın gelecek nesil (2018) iPhone’larında daha hızlı LTE aktarım hızının sunulması için güçlendirilmiş sıvı kristal polimer (LCP) anten modüllerini kullanacağı iddia ediliyor. Bu iddia, tutarlı tahminleri ile bildiğimiz KGI Securities Analisti Ming-Chi Kuo’nun yatırımcılar için paylaştığı bir notta yer alıyor.

Kuo, yeni iPhone modellerinin iPhone X’e benzeyen en az iki LCP LTE anten modülüne sahip olacaklarını ancak 4×4 MIMO standartlarını destekleyecek iyileştirmelerle geleceklerini söylüyor.

Analist, geçtiğimiz hafta, Apple’ın gelecek nesil iOS cihazlarında Intel XMM 7560 ve Qualcomm Snapdragon X20 modemlerini kullanmasının daha hızlı LTE aktarımı sağlayacağını söylemişti. Bu çipsetlerin her ikisi de mevcut iPhone modellerindeki 2×2 MIMO’ya kıyasla daha önce belirtilen 4×4 MIMO teknolojisini destekleyecek.

4×4 MIMO veya Multiple-Input Multiple-Output, bir hücresel antenden bir iOS cihazına olan veri yollarının sayısını dörde çıkararak LTE aktarım hızlarını önemli ölçüde artıracak potansiyele sahip.

Analistin önceki yatırımcı notlarında, Apple’ın 2018 yılı için üç iPhone modeli üzerinde çalıştığı bilgisi yer alıyordu. 2018’de 6.5 inçlik bir OLED ekrana sahip iPhone X Plus, iPhone X’e benzer 5.8 inçlik OLED bir model ve 6.1 inçlik LCD ekrana sahip bir modelin gelmesi gündemde. Her üçü de iPhone X’e benzer uçtan uca ekran tasarımını destekleyecek ve Face ID teknolojisine sahip olacaklar. En azından analistin iddiası bu yönde.

Kuo, 2018 yılının ikinci yarısında, Apple’ın tahmini olarak 100 ila 120 milyon iPhone sevkiyatı gerçekleştireceğine inanıyor. Daha önce de söylenildiği gibi, Apple’ın 2018’de müthiş bir satış hacmini yakalaması söz konusu.

teknik destek