İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Made for iPhone Aksesuarları için Yeni Bir Konektör Üzerinde Çalışıyor

Apple, Made for iPhone lisans programı kapsamında sertifikalı kulaklıklar ve kulaklıklar içine konacak yeni bir “Ultra Accessory Connector” üzerinde çalışıyor.

teknik destek

Made for iPhone“, bir elektronik aksesuarın özel olarak iPhone’a bağlanmak üzere tasarlandığı ve geliştiricisi tarafından Apple performans standartlarını karşıladığının onaylandığı anlamına gelir.

9to5Mac tarafından paylaşılan geliştirici önizlemesinin bir parçası olarak tanıtılan konektör, mevcut Lightning ve USB-C bağlantı konektörlerinden daha ince ve daha küçük (2.05 mm x 4.85 mm) ve 8 iğneyi bünyesinde barındırıyor. Bazı aksesuarlarda bulunan ultra mini USB konektörleriyle şekil ve boyut bakımından benzerlik gösterdiği söyleniyor.

Ultra Accessory Connector (UAC)’ün, Apple’ın “Made for iPhone” özelliklerine göre kulaklık kablolarıyla kullanılmak üzere tasarlandığı düşünülüyor. Yani aksesuar üreticileri, şarj ve ses girişleri için bir aksesuara UAC bağlantı konektörüne bağlanabilen yeni bağlantı kabloları geliştirebilecekler.

Böyle bir bağlantı noktası, belki de şu anda şarj amacıyla mikro-USB kullanan Beats kulaklıklar gibi ürünler içine yerleştirilebilir ve üreticilerin diğer bileşenleri için kullanabilecekleri yerden tasarruf etmelerini sağlayabilir.

Apple, üreticileri USB-C‘yi benimsemeye teşvik etmek yerine yeni bir bağlantı noktası üzerinde mi çalışıyor bu şimdilik belirsiz.

teknik destek

11 Yorum

  1. Muhammet Muhammet 7 Şubat 2017

    10.2 yalu jailbreak kullanıyordum.çoğu tweak çalışmadığından cydia ya girdim ve KURULU OLAN BÖLÜMÜNDEN ne var ne yoksa sildim.ve cydia uygulaması komple silindi.tekrar yalu102 yolunu denedim cydia bi türlü gelmedi.tüm ayarları sıfırla deyip telefonu sıfırladıktan sonra yine denedim olmadı.
    TEKRAR CYDİA YI NASIL GETİREBİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ ???

Yorumlar kapatıldı.