Apple “O” Ülkede iPhone Satışlarına Yeniden Başlıyor

Apple iPhone

Elde edilen yeni bir rapora göre, Apple, sadece iki hafta içinde Endonezya’daki iPhone satışlarına yeniden başlamaya hazırlanıyor. Apple, daha önce nüfusun yoğun olduğu bu ülkede iPhone’ların satışını yapıyordu ancak satışlar yeni kanun düzenlemelerine bağlı olarak birkaç yıl önce durdurulmuştu.

teknik destek

Rapora göre Apple, 31 Mart’ta Endonezya’nın büyük şehirlerinde yer alan altı perakendeci aracılığıyla iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ürünlerini satmaya başlayacak. Endonezya’daki müşteriler bazı perakendecilerden ön sipariş verebilirler. Siparişlerin teslimatlarına ise iki hafta içinde başlanacak.

Endonezya, yerelleştirme bakımından yabancı firmalara en az %30 yatırım yapma yapma şartı getirmişti. Bu şartın gelmesinden sonra Apple, satışlarını durdurmak zorunda kalmıştı. Endonezya, 260 milyondan fazla nüfusu ile şu anda dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi konumunda. Apple’ın böylesi bir pazarı göz ardı etmesi mümkün değildi ki bu noktada şirket üç yıl içinde 44 milyon yatırım yaparak en az %30’luk yatırım yapma ve yerelleştirme şartını yerine getirdi.

müşteri hizmetleri