İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple özel rehber ile olimpiyatları takip edebilirsiniz

  1. Kış Olimpiyatları dün Güney Kore’de başladı. PyeonChang kentinde başlayan Kış Olimpiyatları 23 Şubat’a kadar devam edecek. Çok önemli bir spor etkinliği olan 23. Kış Olimpiyatları milyonlarca insan Apple özel rehber ile takip edebilecek. Apple’da bunun farkında ve kullanıcıları için bir yenilik yaptı.

Apple App Store Tab’inde size özel bir “Kış Olimpiyat Oyunları Rehberi” hazırladı. Rehberin adı ise PYEONGCHANG 2018 OFFİCİAL APP bu özel rehber ile oyunları takip edebileceksiniz. Sürekli olarak güncellenecek olan bu rehberde oyunları kimler kazandı ya da hangi sporcu ne zaman yarışacak takip edebileceksiniz. Ayrıca oyunların dışında da pek çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Olimpiyat hakkında öğrenmek istedikleriniz, kurallar ve daha çok sayıda içerik rehber içerisinde sizleri bekliyor.

teknik destek

‘REHBER SÜREKLİ GÜNCELLENECEK’

  1. Kış Olimpiyatlarını takip edecek olan milyonlarca spor takipçisi için Apple harika bir uygulama ortaya çıkardı. Olimpiyatları yerinde seyretme ve takip etme şansı olmayanlar için sanki oradaymış gibi anlık olarak bilgileri alabileceği ve sürekli olarak güncellenerek bilgilere ulaşabilecekleri rehbere sahip olacaklar.

Apple ayrıca 23. Kış Olimpiyatlarını yerinde takip edenler içinde bazı uygulamalar yaratmaya devam ediyor. Şehre yabancı olanlar için geliştirilen iTRANSLATE uygulaması ile restoranda sipariş vermek taksi hizmeti almak hatta şoför ile iletişime geçmek bile mümkün olacak.

İTRANSLATE uygulamasının çok fazla pratik yanı var. Olimpiyatları yerinde takip edecek olanlar için hayat kurtarıcı olabilir.

teknik destek