Apple Sanal Gerçeklik için Özel Bir Ekip Oluşturdu

apple-vr

Sanal gerçeklik, en azından teknoloji sektöründe herkesin aklında yer edinmiş durumda ve şirketler teknolojinin bu sihirli tarafında da olmak için can atıyorlar. Görünüşe göre Apple’da sanal gerçeklik için hazırlıklar yapıyor.

teknik destek <

FT’nin raporuna göre Apple, Facebook’un Oculus Rift’ini ve Microsoft’un HoloLens kulaklıklarının da gelişiminde katkısı olan bir kickstart ekibi ile işbirliğine gitmiş durumda. Ekipler hem sanal gerçeklik hem de arttırılmış gerçeklik üzerinde çalışıyorlar. Apple müşterilerine en iyi deneyimi ve sanal gerçeklik tecrübesi sunmayı hedefliyor gibi duruyor.

Şu an itibariyle, Apple son birkaç ay içerisinde prototip kulaklıklar üzerinde çalışmalar yapıyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook şirketin son çeyrek mali yıl görüşmelerinde VR konusuna değinerek, ilginç uygulamaların olduğunu belirtmişti.

 

Raporda, Apple’ın geçmişte VR tutkusunun 2000 yılına kadar uzandığı belirtiliyor. Teknolojinin o zamanlar zayıf olması ile şirket bu girişimini yerine getirememiş olabilir. Facebook 2014 yılında Oculus‘u satın alarak Apple’ın üzerine VR’ı kullanıma sundu. Nitekim Apple VR için gerçek bir çalışma içerisinde ve PrimeSense gibi edinimleri ile VR üzerine ciddi ciddi odaklanmış durumda.

Apple sadece VR veya başka teknoloji üzerinde de duruyor olabilir. HTC, Samsung, Facebook (Oculus), Microsoft, Google ve diğerleri de VR üzerine çalışmalar yapan şirketler. Rapora göre Apple VR pazarına da gireceği artık kaçınılmaz ve beklentiler oluşmuş durumda.

müşteri hizmetleri