Apple, Shazam’ı Almak için Onay Bekliyor!

Apple, Shazam’ı Almak için Onay Bekliyor!

Apple, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Shazam’ı bünyesine katma planını kamuoyuna açık şekilde duyurmuştu, fakat Avrupa’daki yasal düzenlemeler dolayısıyla satın alım tamamlanamadı. Apple, Avrupa Birliği’nden gelecek onayı beklediği için resmi olarak satın alma işlemini gerçekleştirebilmiş değil.

teknik destek

Soruşturmanın son tarihi olarak belirtilen 4 Eylül’de AB’nin Apple lehinde karar verme ihtimalinin yüksek olduğu söyleniyor. Yapılan anlaşmanın şartsız olarak kabul edilmesi bekleniyor.

Avrupa Komisyonu, Apple’ın Nisan ayında Shazam’ı devralmasını engellemeden önce anlaşmayı derinlemesine incelemek için 4 aylık bir soruşturma açtı. AB’yi düşündüren konu, Apple’ın müzik servisini satın almasının ardından oluşabilecek haksız rekabet durumu.

Apple, lisans anlaşması sayesinde Shazam ve Siri entegrasyonunu tamamladı, fakat hizmet tam olarak satın alınmadığı için tam bir entegrasyon sağlanamadı. Apple’ın Shazam’ı satın alma işlemini tamamlamasıyla beraber müzik dinleme servisini daha iyi bir konuma getirmek için büyük bir veri kaynağına sahip olacağı düşünülüyor.

müşteri hizmetleri