Şimdi yükleniyor

iPhone 9 ve Yeni iPhone X Nasıl Görünecek?

iPhone 9 ve Yeni iPhone X Nasıl Görünecek?

iPhone 9 ve Yeni iPhone X Nasıl Görünecek?

Son Güncelleme tarihi 4 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtmasına iki ay kaldı, her sene olduğu gibi cihazlar çıkmadan önce konsept çalışmalar karşımıza çıkıyor. Apple’ın bu sene iki OLED panele sahip modele ek olarak LCD ekranı bulunan uygun fiyatlı iPhone modeli tanıtmasını bekliyoruz.

teknik destek

iPhone modellerinin çıkış tarihine yaklaştıkça yeni iPhone modelleriyle ilgili sızıntılar ve bilgiler ortaya çıkacaktır. Şimdi konumuza dönelim ve bir tasarımcının bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler ışığında ortaya çıkartığı konsept tasarıma bakalım.

075460A8-380C-4F95-9C22-0451ADEFF0E3 iPhone 9 ve Yeni iPhone X Nasıl Görünecek?

iPhone 9 ve Yeni iPhone X Konsept Çalışma

Jonas Dahnert adındaki tasarımcı, iPhone 9 ve 2018 iPhone X olarak adlandırılması beklenen cihazların konsept çalışmalarını hazırladı.

6.1 inç boyutundaki modelin 2018 iPhone X modeline kıyasla daha büyük ve kalın bir kasaya sahip olması bekleniyor, Dahnert’in konseptinde de bu net bir şekilde görülüyor. iPhone 9 ve yeni iPhone X arasındaki önemli farklardan biri ise iPhone 9’un tek arka kamera taşıyor olması.

DD153A3F-2CCF-4FBD-A314-DBF642835E04 iPhone 9 ve Yeni iPhone X Nasıl Görünecek?

Konsept çalışmasında dikkatlerimizi çeken bir diğer detay ise 6.1 inçlik iPhone modelinde kullanılan ekran çerçevesi. LCD ekranlı modelde OLED ekranlı modele göre daha kalın bir çerçeve olacak.

Eylül ayı içerisinde iPhone 9 ve yeni iPhone X modellerinin tanıtılmasını bekliyoruz. Konuyla ilgili detayları sizlere aktaramaya devam edeceğiz.

teknik destek