Apple ve LG OLED Ekran Anlaşması

Apple ve LG OLED Ekran Anlaşması

Apple’ın bu yıl çıkaracağı yeni iPhone modellerinde yer vereceği panellerin OLED olmasını bekliyoruz. Yalnızca bir modelde LCD panele yer verecek olan firmanın, yeni akıllı telefon modelleri için ekran tedariği arayışına girdiği söyleniyor.

teknik destek <

Geçtiğimiz yıl Samsung ile çalışan Apple, bu sene farklı firmalarla da anlaşacak gibi duruyor çünkü Samsung’tan tedarik edilen ekranlar firmaya oldukça pahalıya geliyor. Apple, fiyatta düşüş olması için Samsung’a yeni rakipler oluşturuyor, bu doğrultuda LG ile anlaşma yaptığını bildirilenler arasında. Anlaşmanın yapılacağı biraz daha önceden ortaya çıkmıştı. Bu kez anlaşmanın sonrasında LG’nin üretimde artışa gideceği öğrenildi.

Apple ve LG OLED Ekran Anlaşması

LG’nin Apple’ın üretim talebini karşılayabilmek için 5 milyon OLED ekran üretmeyi planladığı ortaya çıktı. İlerleyen dönemlerde anlaşmada bir aksilik olmadığı sürece LG’nin yeni üretim merkezleri kurması da muhtemel gözüküyor. Apple’ın tamamen LG tarafına geçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor ancak firmanın Apple’ın alternatifler aradığını biliyoruz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.