Şimdi yükleniyor

Apple’ın Yeni Video Uygulaması Clips’in Tüm Özellikleri

Clips

Apple’ın Yeni Video Uygulaması Clips’in Tüm Özellikleri

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple dün, yeni video uygulaması Clips’i tanıttı. Clips, iOS 10.3 veya daha yeni sürüm yüklü iPhone 5s veya daha yeni modeller, iPad Pro, iPad (5. nesil), iPad Air veya daha yeni modeller, iPad mini 2 veya daha yeni modeller ve iPod touch (6. nesil) ile uyumlu olacak.

teknik destek

Peki, Apple’ın “Video aşkı herkese yayılsın” sloganı ile tanıttığı yeni video uygulamasın özellikleri neler ve hayatımızda neleri değiştirecek? Bu yazımızda tüm hatları ile Clips’in detaylarına bakacağız.

Apple’a göre Clips, yeni eğlence aracımız olacak. Gerçekten de Clips ile metinler, efektler, grafikler ve çok daha fazlasını kullanarak video hazırlamak ve paylaşmak oldukça kolay.

Clips ile Anı Yakalayın

Apple-Video-Uygulamasi-Clips Apple'ın Yeni Video Uygulaması Clips'in Tüm Özellikleri

Clips’e hızlı ve kolay bir şekilde içerik ekleyebilirsiniz. İster anlık olarak yaptığınız kayıtı isterseniz arşivinizden bir video klibini veya bir fotoğrafı kullanabilirsiniz.

Clips ile Hem Söyleyin Hem de İzleyin

Clips-Uygulamasi Apple'ın Yeni Video Uygulaması Clips'in Tüm Özellikleri

Canlı Başlıklar ile videonuz için animasyonlu alt yazılar oluşturmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken kayıt yaparken konuşmak. Üstelik alt yazılar tümüyle sesinize senkronize ve alt yazı tarzlarından dilediğini seçebilirsiniz.

Clips ile Videonuza Eğlence Katın

Clips-Video-Duzenleme-Uygulamasi Apple'ın Yeni Video Uygulaması Clips'in Tüm Özellikleri

Clips ile videonuza en çok yakışan filtreyi seçebilir ve ardından videonuza bir emoji ekleyebilirsiniz. Emoji ile birlikte konuşma balonları ve oklar gibi başka eklenceli katmanları da kullanmanız mümkün. Tüm bunlara ek olarak, uzunluğuna göre otomatik olarak ayarlanan müziklerle videonuzun havasını da değiştirebilirsiniz.

Kolay Paylaşma Özelliği

Clips-Video-Paylasma Apple'ın Yeni Video Uygulaması Clips'in Tüm Özellikleri

Clips, videolarınızdaki kişileri tanıma özelliğine sahip. Bu da paylaşım yapmayı kolaylaştırıyor ve paylaşmadan önce akıllı önerilerde bulunuyor. Mesela videonuzda yer alan Merve’ni Clips tespit edebilir ve videonuzu paylaşacağınız anda ona Mesajlar aracılığıyla videoyu göndermeniz için öneride bulunuyor. Clips tüm sosyal ağlarla da senkronize çalışmaktadır.

Apple’ın en yeni uygulaması Clips, Nisan ayında App Store’da yerini alacak. Clips uygulamasıyla ilgili tüm bilgilere www.apple.com/tr/clips üzerinden ulaşabilirsiniz.

teknik destek