İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2 Hücresel Veri Bağlantı Özelliği ve Daha Hızlı İşlemci ile Geliyor

Apple, yeni nesil Apple Watch 2 için hücresel ağ bağlantısı ve daha hızlı bir işlemci için çalışma yapıyor. Planlanana göre Apple Watch 2 içine yerleştirilecek olan bağımsız bir modem ile artık iPhone’a ihtiyaç duyulmayacak.

Mevcut Apple Watch’un ağ bağlantısı için iPhone’a olan bağımlılığı kimi noktada işleri zorlaştırıyor ve Apple Watch’un tümüyle iPhone’a bağımlı kalıyor. Elbette ki yerleşik modem yüzünden pil kullanımı da artacak. Ancak Apple’ın bu sorunu aşmak için bazı ek çalışmaları da mutlaka olacaktır.

Apple Watch şu anda sınırlı işlem gücü ve sınırlı oranda kullanılabilir ancak Apple Watch 2’de bu sınırların kısmen kaldırılacak olması yeni nesil akıllı saatin daha hızlı işlemci ile gelecek olmasının şaşırtıcı kılmıyor.

Raporda Apple’ın neredeyse beklentisine göre iki kat daha fazla Apple Watch satışı yaptığını belirtiliyor ve ilk yılda Apple Watch’un 12-13 milyon adet satıldığı belirtiliyor. Bu umut verici rakamlara rağmen Apple Watch tüketicilerin dikkatini tam olarak çekmeyi başaramadı. Bunun en büyük sebebi ise Apple Watch’un iPhone’a olan bağımlılığı ve sınırlamalara sahip olması.

WWDC 2016’da yeni nesil, Apple Watch 2’nin tanıtılması bekleniyor ve bu beklentiler ışığında son zamanlarda söylentiler giderek artmış durumda. Bu söylentilerden bir tanesi de yeni Apple Watch’un önceki nesile göre %40 daha ince olacağı yönünde.