Şimdi yükleniyor

iPhone 7s ve iPhone 8, Daha Hızlı Şarj Özelliği ve 3GB RAM ile Geliyor!

iPhone 7s

iPhone 7s ve iPhone 8, Daha Hızlı Şarj Özelliği ve 3GB RAM ile Geliyor!

Cowen ve Company’nin analisti Timothy Arcuri’ye göre, Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 7s Plus ve iPhone 8’de büyük olasılıkla 3GB RAM yer alacak. Yani iPhone 7 Plus’taki RAM miktarı iPhone 7s ve 8’de de eşdeğer olacak. iPhone 7s ise iPhone 7 ile aynı kaderi paylaşacaklar ve 7s’de 2GB RAM yer alacak.

Analistin tahmini doğruysa, uçtan uca OLED ekrana sahip olan ve iPhone 8 olarak adlandırılan, iPhone’un 10. yılına özel olarak gelmesi beklenen cihazda 3GB RAM yer alacak.

teknik destek

Daha yüksek RAM miktarı, bir iPhone’un belleğe daha fazla veri depolayabilmesi anlamına gelir. Örneğin, eski bir iPhone’da Safari’de düzinelerce sekme açarsanız, bazı sekmelere geri döndüğünüzde sayfanın yenilendiğini farkedebilirsiniz. Ancak artan RAM miktarı ile Safari’de önceden açılmış tüm sekmeler bıraktığınız gibi sizi beklerler.

Analist, ayrıca bu yıl tanıtılması beklenen üç iPhone modelinin de (iPhone 7s, 7s Plus ve iPhone 8) daha hızlı şarj özelliğine sahip olacağını iddia ediyor. Hızlı şarj özelliğinin lightning konektörü üzerinden sunulacağının altını çiziyor.

Wall Street Journal, daha önce iPhone 8’in sahip olacağı hızlı şarj özelliğinin lightning konektörü ile değil USB-C bağlantı noktası ile sunulacağını söylemişti. Bu haberde ek ayrıntılar paylaşılmamıştı ancak görülüyor ki lightning konektör varlığını koruyacak.

teknik destek