İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2: İlk Nesil Watch’a Göre %40 Daha İnce Olacak ve Haziran Ayında Tanıtılacak

Apple analisti Brian White, Apple’ın yaklaşan Apple Watch’a ve sonbaharda tanıtılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında bazı iddialarını gösteren raporunu yayınladı. Öncelikle raporda zaten daha önce de Ming-Chi Kuo tarafından duyurulan çift arka kameralı iPhone 7 Plus’la birlikte yeni nesil iPhone’lar hakkında Brian, Apple’ın Temmuz ayında yeni nesil iPhone’ların üretimine başlayacağını belirtti.

teknik destek

Ayrıca Apple’ın 2016 yılının ikinci yarısında akıllı telefon satışlarının düşeceğini belirtiyor. Yine de Apple’In bir şekilde bunu dengeleyecek bir politika izleyeceğine dair güvencesi de tam. Aynı şekilde geçen yılda Apple’ın 2015 yılının ikinci çeyreğinden itibaren satışlarının düşeceği tahmin ediliyordu ancak bunun tam tersi oldu ve Apple yükselen bir ivme yakalamıştı.

Apple Watch’ın da bu politika dahilinde, Haziran ayında gerçekleştirilecek olan WWDC 2016 etkinliğinde tanıtılması söz konusu. İlk nesil Apple Watch’lara göre yeni Apple Watch’ın %40 daha ince olması bekleniyor. Ayrıca WWDC’nin 13-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenmesi bekleniyor. Daha önceki söylentilerde Apple Watch 2’nin sonbaharda iPhone 7 ile birlikte tanıtılacağı iddia edilmişti ancak son söylentiler bunun tam tersini gösterir nitelikte. Ve bizde yeni nesil Apple Watch’ın iPhone 7 ile değil de daha öncesinde geleceğini tahmin ediyoruz.

Normalde Apple Watch 2, Mart ayında gerçekleştirilen Apple özel etkinliğinde tanıtılacağı şeklinde söylentiler ortaya atılmıştı ama Apple yeni 4 inç iPhone SE ve 9.7 inç iPad Pro’yu tanıtmakla yetinerek Apple Watch 2 için herhangi bir duyuru veya tanıtım gerçekleştirmedi.

Apple Watch 2’nin ilk nesil Apple Watch’a oranla %40 daha ince olmasının yanısıra, bir FaceTime kamera ile de gelmesi bekleniyor. Genişletilmiş Wi-Fi yeteneği ve FaceTime kamerası ile video kamera özelliğinin kazandırılması ile yeni nesil Apple Watch’ın çok daha iyi konumda olmasını öngörüyoruz diyebiliriz.

Apple Watch’ın tanıtılmasının ve satışa sunulmasının üstünden hemen hemen 1 yıl gibi bir süre geçti. Darboğaz tedarik sorunları sebebiyle kimi ülkede oldukça geç satışına başlanan Apple Watch’ın yine de beklenen ilgiyi gördüğü bir gerçek. Satış rekorları kıran ve Apple bir anda özellikle akıllı saat piyasasında başından beri yer alan Samsung’a karşın öne geçmesini dahi sağlamış durumda ve Apple Watch şu an piyasada en çok satılan akıllı saatlerde ikinci sırada yer alıyor. Ayrıca Apple Watch ile Samsung’un birkaç yıl içerisinde ilk sıraya yerleşmesi de bekleniyor.

İlk nesil Apple Watch’ın artık yenileneceğine inan üreticiler de bu sebeple Apple’ın yakın zamanda yeni Watch modellerini duyurmasını bekliyorlar. Bunun için de en mantıklı tarih 13-17 Haziran arasında gerçekleştirilmesi beklenen WWDC etkinliği olarak gösteriliyor diyebiliriz.

teknik destek