Apple Watch’ların Çökmesine Neden Olan Siri Sorusu!

Apple Watch Apple Logosu

Apple Watch’ta Siri’ye “hava kaç derece?”, “hava durumu nasıl?”, “yağmur yağıyor mu?” gibi Hava Durumu uygulaması bağlantılı sorular sorulduğunda Apple Watch’un çöktüğü ortaya çıktı.

teknik destek

Sorunla ilgili şikayet sayısında bir artış söz konusu ve sorunun Apple Watch Series 3 kullanıcılarıyla birlikte, watchOS 4.1 güncellemesinin yüklendiği tüm Apple Watch modellerini etkilediği bildiriliyor. Tüm watchOS 4.1 çalıştırılan Apple Watch’lar sorundan etkilenmiyor ancak özellikle ABD, Kanada ve Avrupa’daki kullanıcıların etkinlendiği görülüyor. Türkiye’de de bazı kullanıcıların sorundan etkilendiği yönünde bildirimler alıyoruz.

Soruna neyin neden olduğu henüz belli değil ancak Hava Durumu uygulaması kaynaklı olduğu ve saati yeniden başlatmanın veya sıfırlamanın sorunu çözmediğini söyleyelim.

İlginçtir ki Siri’ye yarın veya gelecek haftanın hava durumu hakkında soru sorarsanız herhangi bir sorun meydana gelmiyor. Ancak bugünün hava durumu ile ilgili sorular yönelttiğinize problem baş gösteriyor ve Apple Watch o an için kullanılamaz hale geliyor.

Apple’ın sorundan haberdar olduğu ve üstünde çalıştığı doğrulanmış durumda. Muhtemelen bir sonraki watchOS güncellemesi ile veya mümkün ise Siri sunucuları üzerinde yapılacak bir düzeltme ile herhangi bir yazılım güncellemesine gerek kalmaksızın sorun çözülecektir.

müşteri hizmetleri