Şimdi yükleniyor

Apple Watch zayıflama egzersiz uygulamaları

Apple Watch zayıflama egzersiz uygulamaları

Apple Watch zayıflama egzersiz uygulamaları

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple Watch uygulaması ile hem zayıflayabilir hem de fit görünebilirsiniz. İşte egzersiz uygulamaları…

teknik destek

Hepimizin bileğindeki veya bileğimizde görmek istediğimiz Apple Watch uygulamaları ile hareketli ve sağlık bir yaz geçirmek mümkün! Apple Watch’un aktivite ve spor uygulamalarının sunduklarına ve marketteki diğer uygulamalara hep birlikte bir göz atalım.

Apple Watch’ ta son derece canlı bir aktivite uygulaması yer alıyor. Üç halkadan meydana gelen bu uygulamada Hareket, Duruş ve Egzersiz ifade ediliyor. Günlük hedefse bu halkaların tamamlanması demek oluyor, tahmin edebileceğiniz gibi. Günün hedefine ulaştığınızda halka tamamlanıyor.

Apple Watch ev temizliğinden basit bir yürüyüşünüze kadar her hareketinizin yaktığı kalorilerin hesabını tutuyor. Ortada bulunan halka Egzersiz’i temsil ediyor. Programlı bir antrenmandan hareketli bir yürüyüşe kadar tüm hareket ve egzersizlerinizi takip edip, kaydediyor. Her antrenmanınızda, kalori, kalp atışınızın hızı, mesafe gibi beş ayrı veriyi aynı anda görüntüleyebiliyorsunuz. Buna ek olarak telefonunuzdaki Apple Watch uygulaması üzerinden bu verileri kişiselleştirebilirsiniz. En iç noktadaki halka ise Duruş’u sembolize ediyor.

Uzun süre oturmanın sağlığa zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Masa başı işlerle uğraşanların seveceği bu özellik Duruş hedefinize erişmeniz için sizi ayağa kalkmaya yönlendiriyor.

Apple Watch aktivite uygulamaları

Apple Watch üzerinden aylık / haftalık görevler, kilidi açılabilen başarım rozetleri, aktivite geçmişiniz ve bunları paylaşma imkanı gibi özellikler sizi motive etmeyi hedefliyor. Buna ek olarak üçüncü parti geliştiricilerin uygulamalarını kullanarak daha zengin bir deneyim yaşayabilirsiniz. Üçüncü parti uygulamalardan derlediğimiz listeyle sizi baş başa bırakıyoruz.

Egzersiz koçunuz

“Fitwell kişisel egzersiz koçun” adlı uygulama daha iyi rutinlere sahip olmanız için yapay zeka teknolojisi kullanıyor. Sizi standart bir programa sokmak yerine günlük rutinlerinizi takip eden uygulama, yapay zeka “Hailee” ile beraber daha sağlık seçimler yapmanız için sizden bilgi topluyor.

Barış Özaydınlı’ nın kurucusu olduğu uygulamaya üye olurken iki farklı seçenek ile karşılaşıyorsunuz: Birincisi Fitwell’in Apple Health uygulamalarından veri almasına müsade etmeniz, ikincisi ise tüm süreci manuel olarak yönetmeniz. Bu bilgilerden yararlanan uygulama size özel bir hedef oluşturuyor.

Yol haritanız oluştuktan sonra sizin için neyin yolunda olup olmadığını takip etmeyi sürdürüyor. Sizi daha çok tanıdıkça sunulan programlar da özelleşiyor.

Yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkesin kullanabileceği uygulamada 300’den fazla video egzersiz bulunuyor. Daha önce programlarınızı tam olarak uygulamayı başaramadıysanız üzülmeyin, Fitwell size bu konuda da bildirimler ile destek oluyor.

Fitwell’in ücretsiz sunduğu hizmetler son derece kapsamlı fakat uygulamadan tam verim almak için “premium üyelik” almanız daha iyi olacaktır. Fitwell Kişisel Egzer Koçun uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Doğru beslenin!

Düzenli egzersiz yapmak son derece önemli, fakat yağ ve şeker tüketiminizi göz önünde bulundurmazsanız, egzersizleriniz pek işe yaramayacaktır. Aşağıdaki uygulamalardan birini kullanarak bu problemi de ortadan kaldırabilirsiniz.

MealPrepPro, Hippie Lane, Lifesum

Sadece vücut ağırlığınızı kullanın

Spor salonuna kaydolmanın alternatifi nedir? Listelediğimiz uygulamalar ile yalnızca kendi vücut ağırlığınızı kullanarak efektif egzersiz yapmanın yollarını keşfedebilirsiniz. Şimdi size listelediğimiz uygulamaların konseptleri, hangi hedef için uygun olduklarını ve uygulamaların özelliklerinden anlatacağız.

Atletik vücut ve hareket kabiliyeti

Şimdi anlatacağımız uygulamanın odak noktasında hareket ve hız kabiliyeti bulunuyor. Buna ek olarak daha atletik bir vücuda sahip olmanızı sağlayan bazı antrenmanlar da mevcut. Hem de bunların hiçbiri için bir ekipman ihtiyacınız bulunmuyor. Bodyweight: Your Own Gym adlı uygulama özellikle sık sık seyahate çıkan kişiler için bire bir, çünkü tüm egzersizleri küçük bir alanda yapabiliyorsunuz.

Bodyweight: Your Own Gym uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yağ oranını azaltın

Vücut ağırlığını kullanarak egzersiz yaptıran uygulamarın atası konumundaki Freeletics Bodyweight, uygulamayı kullananlara egzersizleri belirli bir süre içerisinde tamamlama hedefi verdiği için rakiplerinden sıyrılıyor. Hedefiniz, egzersizleri her seferinde daha hızlı yapmak olacak. Bir süre boyunca hızlıca kuvvet egzersizleri yapacağınız için vücudunuz klasik antrenmanlara göre çok daha uzun süre yağ yakmayı sürdürecek.

Freeletics Bodyweight uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Hem oyun hem egzersiz

Bu uygulama antrenmanı bir oyuna dönüştürüyor! Sweak Deck adlı uygulama ile iskambil kağıtlarını kullanarak sizleri forma girmeye davet ediyoruz! Kartlarda yer alan simgeler farklı egzersizleri temsil ediyorlar. Çektiğiniz karttaki rakam ise egzersizi kaç defa tekrarlayacağınızı gösteriyor. Özellikle arkadaşlarınızla eğlenerek antrenman yapabileceğiniz bu uygulamayı mutlaka deneyin.

Sweat Deck uygulamasını mağazadan indirin…

teknik destek