Apple yenilikler için güncellemeleri beklemeyecek

Apple yenilikler için güncellemeleri beklemeyecek

Apple genellikle önemli yenilikleri büyük güncellemeler ile yapmaktadır. Apple yenilikler kakat son zamanlarda yapılan çalışmalarla beraber firma önemli yenilikler yapabilmek için büyük güncellemeler olmasını beklemeyecek ve ara sürümlerde de bu yeniliklerini sunmaya başlayacak.

teknik destek

Apple yenilikler için güncellemeleri beklemeyecek1

Apple’ın yazılım geliştirme ekibi “kültürel değişim” adında yeni bir strateji devreye soktuklarını belirtti. Bu strateji kapsamında artık önemli değişimler ara güncellemelerle beraber kullanıcılara sunulacak. Yani iOS 12’de göreceğiniz yenilikler sadece ilk tanıtıldığı dönemle sınırlı kalmayacak. Bunun yanı sıra 12.1 gibi bazı ara sürümlerde bir takım yeniliklerin oluşmasını sağlayacaktır. Fakat bu durum yeni iOS sürümlerinde büyük gelişmeler göremeyeceğimiz anlamına gelmemektedir.

Apple yenilikler açıklaması

Apple’ın yapmayı hedeflediği yeniliklerden bazılarının, “rahatsız etme” özelliği, Siri’nin Spotlight arama kısmı ve FaceTime içinde yer alan animoji karakterleri olduğunu görüyoruz. Ek olarak borsa uygulamasının da yenilenmesi bekleniyor. 2019 yılında gelmesi planlanan en büyük güncelleme ise; iPad’in gerçek çoklu pencere deneyimini kullanıcılarına sunması olacak. Yapılacak olan bu güncellemeler sayesinde kullanıcılar tarayıcıların arasında dolaşır gibi uygulamaların arasında da dolaşabilecek.

Bunun dışında gelmesi planlanan Marzian kod adı olan güncelleme sayesinde geliştiriciler iOS uygulamalarını çok kolay bir şekilde Mas OS platformuna taşıyabilecek. Ek olarak Apple’ın Ev uygulamasının Mac OS platformuna getirilebilmesiyle, HomeKit kontrolleri kolay bir şekilde yapılabilecek. Ek olarak yakın bir gelecekte ciddi tasarım değişikliklerinin de yapılması planların içerisinde yer alıyor.

müşteri hizmetleri