İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan 1 Milyar Dolarlık Yatırım

Geçen yılın Aralık ayında, Apple’ın global bir teknoloji fonu olan SoftBank’a 1 milyar doların üstünde yatırım yapmak için görüşmeler yaptığını gösteren bir rapor ortaya çıkmıştı.

teknik destek

Apple, SoftBank Vision Fund’a 1 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıkça duyurdu ve bu konuda gelen raporları teyit ermiş oldu. Fon, önümüzdeki yılın başında başlanacak ve yapay zeka, robotik, derin öğrenme ve daha pek çok farklı teknolojiyi geliştirecek şekilde kullanılacak.

Wall Street Journal tarafından yayınlanan raporda bir Apple sözcüsü, yatırımın onaylandığını ve Apple’ın yaklaşımının “stratejik olarak önemli” olacağını, bu ve diğer teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olduğunu söyledi:

Yeni fonunun Apple için stratejik önem taşıyan teknolojilerin geliştirilmesini hızlandıracağına inanıyoruz” dedi ve ekledi Apple, Japon telekomünikasyon şirketi ile uzun yıllar birlikte çalışmak niyetinde.

SoftBank, kendi fonuna 25 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor ve 2018 yılında faaliyete geçmesi için fonun toplamda 100 milyar doları bulması hedefliyor. Suudi Arabistan hükümeti şu ana kadar en fazla katkıda bulunan ülkeler arasında ve katkıları 45 milyar dolar.

teknik destek