Apple’dan İlginç Apple Watch Patenti!

Apple giyilebilir teknoloji ürünü Apple Watch için çok önemli bir patent aldı. İşte Apple’ın aldığı son Apple Watch patenti ve detayları.

teknik destek <

Akıllı saat pazarını Apple Watch modeliyle domine etmeyi başaran Apple’ın Apple Watch modeline aldığı yeni patent yeni Apple Watch modeliyle ilgili önemli bilgiler içeriyor. Kullanıcıların uzun süredir istediği yuvarlak erkanlı Apple Watch için yeni bir patent alan Apple önümüzdeki günlerde yeni tasarıma sahip Apple Watch modelini tanıtabilir. 

Apple Watch Hayat Kurtardı

Apple’ın 9965995 numaralı patentinde kavisli kenarlara sahip bir elektronik cihazı tanımlıyor. Patentin tanımından da anlaşılacağı üzere Apple’ın bu yeni patenti dikdörtgen ekran yerine yuvarlak bir ekranlı bir tasarımı işaret ediyor. Apple’ın Apple Watch modelini tanıtmasının ardından uzun süre geçtikten sonra böyle bir patent alması Apple’ın bu patenti bir sonraki Apple Watch modelinin tasarımı hakkında önemli bir adım olabilir. 

Apple-Watch-23

Apple tarafından alınan yeni patent yuvarlak bir ekrandan gelen sorunları çözmek için gereken teknolojiyle ilgileniyor. Alınan patent, dikdörtgen piksel dizilerinini, daire şeklinde şekillendirilmiş bir cihaza etkili bir şekilde uyamayacağını belirtiyor. Alınan patentte bahsedilen cihazlar arasında kıl saati, kolye, kulaklık ve gözlük ürünleri de bulunuyor. Apple’ın önümüzdeki yıllarda arttırılmış gerçeklik alamında gözlük satışa sunmayı planladığı düşündülüğünde bu patentin tanıtılacak olan gözlükte kullanılması bekleniyor. 

Apple Glasses Geliyor!

Kısa bir süre önce ortaya çıkan haberlerde Wall Street analistine göre Apple’ın önümüzdeki süreçte tanıtacağı AR gözlüğü iPhone’dan daha büyük boyutlara sahip olacak. Apple Glasses olarak adlandırılacak olan yeni gözlüğün Apple’ın Apple Watch ve diğer ürünlerini de üreten Quanta tarafından üretileceği düşünülüyor. 

2019 yılında tanıtılması planlanan Apple’ın AR gözlüğünün 2020 yılının başlarında satışa sunulması bekleniyor. 

müşteri hizmetleri