Apple’dan iOS 9.3.3 Jailbreak’e Engel!

2
iOS-9-3-3-jailbreak
blank

PanGu iOS 9.3.3-iOS 9.2 için Jailbreak aracını yayınladıktan sonra ünlü geliştirici iMokhles Ahmed ALNeaimy tarafından PanGu Jailbreak aracı için hazırlanan sertifika sayesinde bilgisayara gerek kalmaksızın Safari üzerinden Jailbreak işlemi yapılabiliyordu.

blank

[irp posts=”8765″ name=”Safari’yi Kullanarak iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yapın! (Bilgisayar Gerekli Değil)”]

Ne yazık ki artık bu yöntem Apple tarafından engellenmiş durumda. Şirket önlem olarak PP Jailbreak için oluşturulan ve iOS’da kullanılabilen sertifikayı iptal etti. Artık bilgisayarsız Jailbreak yöntemini denediğinizde sertifika yüklenmesi sırasında bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız.

Apple’ın engeli sonrası Jailbreak işlemi için önemli olan sertifikanın cihazlara yüklenmesi mümkün değil. Şimdilik geçici bir çözüm ise Apple Developer hesabı ile PP Jailbreak uygulamasını imzalamak ama şirketin buna da kısa süre içerisinde engelleyeceği kesin. Apple politikalarına aykırı bu yöntemi geliştirici hesabınızda kullanmanız hesabınızın kapatılmasına da neden olabilir bunu belirtelim.

Apple’ın bu hamlesi Jailbreak’e karşı sahip olan tavrı göz önüne alındığında kesinlikle şaşırtıcı değildir.

Yine de cihazınızı iOS 9.3.3-iOS 9.2 Jailbreak aracını kullanarak Jailbreak yapmak istiyorsanız Windows tabanlı bilgisayarı kullanarak her zamanki özgün yöntemle işlemleri tamamlayabilirsiniz.

[irp posts=”8749″ name=”iOS 9.3.3 Jailbreak Rehberi: iPhone, iPad ve iPod touch Nasıl iOS 9.3.3 Jailbreak Yapılır?”]

blank

2 YORUM

Comments are closed.