Apple’dan iOS Cihazlarının Güvenliliği İçin Önemli Hamle

appledan-ios-cihazlarinin-guvenliligi-icin-onemli-hamle

Apple iOS işletim sistemine sahip cihazlarının güvenliğinin artması için önemli bir adım durumda. iOS 11.4 Beta kodlarını inceleten ElcomSoft yazılımcısı Oleg Efonin Apple’ın iOS 11.4 ile birlikte cihazların ekranları 7 gün boyunca kilitli kaldığında Lightning yuvasın devre dışı bırakıyor. 

teknik destek <

Apple’ın iOS cihazı kullanıcılarının güvenliğini daha da arttıracak olan bu yöntem sayesinde 7 gün boyunca cihazın kilidinin açılmaması durumunda USB üzerinden veri transferi engellenecek. Kullanıcıların USB üzerinden transfer yapabilmeleri için cihaz şifrelerini yeniden girmesi gerekecek. 

Kullanıcılar USB Özelliğini Yeniden Etkinleştirebilecek!

Apple’ın iOS 11.4 ile birlikte getireceği özelliklerden birisi olacak olan USB Restricted Mode ( USB Kısıtlama Modu) ile birlikte kullanıcılar 7 gün boyunca cihazları açık konumda iken şifresini girmezlerse Lightning bağlantısı üzerinden herhangi bir veri transferi yapamayacak. Cihazlarına USB üzerinden herhangi bir işlem yapayacak olan kullanıcıların USB fonksiyonlarına yeniden erişebilmesi için kilit şifrelerini tekrardan girmeleri gerekecek. 

Apple Geliştiricilerini iPhone X Uyumluluğu Konusunda Uyardı

Kullanıcıların güvenliğini arttırmak için ve çalınan Apple cihazlarının güvenliği için önemli bir hamle olan USB veri transfer özelliğini önümüzdeki aylarda çıkacak olan iOS 11.4 güncellemesiyle birlikte kullanıcıların kullanımına sunulacak. 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.